2016-01-21
Studentai Japonijoje klausėsi tiesiogiai iš VGTU skaitomos paskaitos
Sausio 19 d. 6 val. ryto Lietuvos laiku iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Nuotolinių studijų centro klasės informacinių technologijų pagalba antrąkart buvo nutiestas tiesioginis „tiltas“ į Japoniją. Šįkart VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto Inžinerinės grafikos lektoriai Arvydas Rimkus ir Edgaras Timinskas vedė paskaitą Kobės universiteto studentams, tuo metu esantiems Japonijoje. Paskaitoje dalyvavo 38 Architektūros ir 8 Statybos inžinerijos studentai.
VGTU dėstytojai supažindino jaunuosius Japonijos specialistus su strypinės sistemos modeliavimu pasitelkdami labai skirtingo mastelio ir paskirties, bet panašios geometrinės struktūros objektų pavyzdžius – lietuviškus „sodus“ ir prancūzišką Eifelio bokštą.
Inžinerinės grafikos katedros vedėja doc. dr. Daiva Makutėnienė sakė, kad šie objektai neatsitiktinai atsirado paskaitos temoje. „Lietuviškų tautinių ypatumų paskaitoje pageidavo kolegos iš Japonijos, tad pagalvojome, kad erdvinei sistemai iliustruoti labai tiktų šiaudiniai „sodai“. Išties sujaudino tai, kaip už tūkstančių kilometrų esančioje šalyje mūsų kultūros paveldas kėlė įkvėpimą jauniems žmonėms kurti gražius ir naudingus dalykus“, – pasakojo D. Makutėnienė.
Paskaitoje dalyvavęs profesoriaus Hirotaka Suzuki (Kobės universitetas, Japonija) sakė, kad studentai buvo sužavėti „sodų“ konstrukcijų sudėtingumu ir trapumu bei buvo įkvėpti šias idėjas panaudoti savo darbuose.
„Neįtikėtina, kad „sodai“ konstruojami naudojant tūkstančius šiaudų gabalėlių. Šios konstrukcijos atrodo labai stilingai. Jas galima panaudoti kuriant modernų interjerą ar net konstruojant tiltus“, – po paskaitos įspūdžius išreiškė pirmo kurso Archtektūros studentas.
Kitas studentas pripažino, kad strypinės sistemos modeliavimo konstrukcijomis susižavėjo po praktinio užsiėmimo – „sodų“ gamybos iš plastikinių šiaudelių: „Sodų“ struktūrų gamybai galima panaudoti labai daug įvairių medžiagų. Manau, jog architektūroje šioms konstrukcijoms labai tiktų stiklas – šios medžiagos skaidrumas ir perregimumas dar labiau pabrėžtų „sodų“ mistiškumą“.
Virtualus „tiltas“ tarp Japonijos ir Lietuvos tiesiamas jau ne pirmą kartą – gruodžio 15 d. VGTU studentai klausė profesoriaus Hirotaka Suzuki (Kobės universitetas, Japonija) paskaitos. Šie užsiėmimai – viena iš įgyvendinamų VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto ir Kobės universiteto dviejų fakultetų 2014 m. pasirašytos bendradarbiavimo sutarties formų.
Tolimesniuose planuose numatyti bendri moksliniai straipsniai, abipusiai universitetų darbuotojų ir studentų mainai, vizitai.