Pradžia
Tarptautiškumas
Naujausia informacija
VGTU dėstytojai dalyvavo skaitmeninės statybos konferencijoje Londone
2014-12-19
VGTU dėstytojai dalyvavo skaitmeninės statybos konferencijoje Londone
Gruodžio 2 d. Londone vyko Britų standartų instituto (BSI) organizuota statinio informacinio modeliavimo (BIM) konferencija, kurioje lankėsi VšĮ „Skaitmeninė statyba“ delegacija, vadovaujama direktorius Daliaus Gedvilo, kartu su BIM vystymo Lietuvoje darbo grupių vadovais, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) darbuotojais dr. Vladimiru Popovu, dr. Vaidotu Šarka bei dr. Dariumi Migilinsku, AB „Kelprojektas“ technikos direktoriumi Arvydu Čibirka ir Aplinkos ministerijos vyresniuoju specialistu Dainiumi Čergeliu.
Didžiojoje Britanijoje skaitmeninės statybos ir BIM metodologijos vystymą bei diegimą inicijavo ir remia valstybė. Šalies statybos sektoriaus strategijoje numatyta, kad nuo 2016 metų vyriausybė jos įgyvendinamuose projektuose reikalaus BIM lygio – t.y. visa projekto informacija ir dokumentai turės būti pateikiami tik elektroniniu būdu. Skaičiuojama, kad šalyje palaipsniui diegiant naująsias technologijas, nuo 2012 m. dideliuose viešuosiuose statybos projektuose sutaupyta apie 2 milijardus eurų, o 66 proc. didžiųjų projektų užbaigiami laiku ir neviršijant biudžeto.
Konferencijoje buvo pristatytas BIM vaidmuo šalies infrastruktūros ir nekilnojamojo turto objektų statybose, didelis dėmesys skirtas informacijos reikalavimams ir standartams projektavimo, statybos ir eksploatavimo stadijose, gerajai bendradarbiavimo ir struktūrizuotų duomenų mainų skatinimo praktikai. Taip pat nagrinėta komandinio darbo psichologinė semantika, komunikavimo BIM aplinkoje kultūra, BIM modeliai saugumo požiūriu.
Gruodžio 3 d. Lietuvos „Skaitmeninės statybos“ delegacija lankėsi programinės įrangos kompanijos „Bentley Systems, Inc.“ Londono biure, kuriame vyko susitikimas su Didžiosios Britanijos „BIM Task Group“ nariais BIM ekspertais Nicholas Nisbet ir Mervyn Richards. Delegacija taip pat susitiko su korporacijos „Bentley Systems“ vadovu Greg Bentley ir „BIM Academy“ direktoriumi David G Robinson. Darbo sesijos metu prie atstovų iš Lietuvos prisijungė Lietuvos komercijos atašė Jungtinėje Karalystėje Andrius Nikitinas ir „Bentley“ Londono biure programuotojų grupės vadovu dirbantis lietuvis Justas Belevičius.
„Didžiulį įspūdį paliko Didžiosios Britanijos branda BIM srityje. Mes Lietuvoje turime į ką lygiuotis – britai yra labai toli pažengę vystant BIM metodologiją šalies mastu. Korporacijos „Bentley“ biure pastebėjome žmonių perfekcionizmą, norą bendrauti ir padėti, edukacinį geranoriškumą“, – įspūdžius po viešnagės D. Britanijoje pasakojo Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas ir VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius Dalius Gedvilas. Jis teigė, kad Didžiojoje Britanijoje, kalbant apie BIM naudą, pirmiausia akcentuojamas sprendimų priėmimo greitis ir tikslumas, galimybė rasti esminius duomenis dideliame informacijos sraute, o svarbiausia – BIM technologijų taikymo efektyvumas bei nauda statybos ir infrastruktūros sektoriui.
VGTU atstovus konferencijoje ir susitikimų, įvykusių kompanijos „Bentley“ biure, metu labiausiai domino geroji patirtis, kurią būtų galima pritaikyti universiteto įkurtame Statinių skaitmeninio ir informacinio modeliavimo technologijų centre, skirtame statybos kompetencijų ugdymui, inovacijų, susijusių su skaitmenine statyba kūrimui, skatinimui bei perdavimui rinkos dalyviams. Jame buriama mokslininkų grupė iš septynių VGTU fakultetų – Statybos, Aplinkos inžinerijos, Architektūros, Transporto inžinerijos, Elektronikos, Mechanikos ir Fundamentinių mokslų. Jie verslui teiks mokslines-praktines paslaugas, koordinuos skaitmeninės statybos specialistų rengimo universitete klausimus, atliks mokslinius tyrimus bei konsultuos rinkos dalyvius.
„Didžioji Britanija yra laikoma viena iš BIM vystymo lyderių pasaulyje, todėl mes vizito metu turėjome galimybę iš pirmų lūpų išgirsti skaitmeninės statybos šioje šalyje sėkmės istoriją. Sukūrę aplinką BIM metodologijos naudojimui, britai dirba nuosekliai tobulindami sukurtą sistemą ir lygiagrečiai ruošdami būsimus bei edukuodami esamus rinkos dalyvius – universitetuose diegiamos BIM studijų programos, intensyviai vystoma specialistų kvalifikacijos kėlimo ir atestavimo sistema“, – pasakojo VGTU Statinių skaitmeninio ir informacinio modeliavimo technologijų centro vadovas dr. V. Popovas.
Didelis VGTU dėstytojų kolektyvas taip pat aktyviai dalyvauja VšĮ „Skaitmeninė statyba“ veikloje ir teikia pasiūlymus, kaip kitų šalių praktiką pritaikyti tiek universiteto viduje, tiek ir visos šalies mastu.