Pradžia
Studentams
Naujausia informacija
Elektrifikacijos ir automatizacijos rinkos lyderė Lietuvoje ABB įrengė elektros pavarų laboratoriją VILNIUS TECH Elektronikos fakultete
- Pirmakursio gidas
- Skaitmeniniai ženkliukai
- Naujausia informacija
- Studijų programos
- Studijų kalendorius
- Studijų procesas
- Studijos ir praktika užsienyje
- Studijų teisės aktai ir dokumentai
- Dublikatai ir pažymos
- Neformaliųjų kompetencijų vertinimas ir pripažinimas
- Karjera studentams
- Studento pagalba studentui
- Studentams su individualiaisiais poreikiais
- Studentų atstovybė
- Studentų gyvenimas ir veikla
- Psichologinė pagalba studentams
- Dvasinė pagalba ir sielovada
- Studijų direkcijos kontaktai
- Studijų aplinka
2023-10-05
Elektrifikacijos ir automatizacijos rinkos lyderė Lietuvoje ABB įrengė elektros pavarų laboratoriją VILNIUS TECH Elektronikos fakultete
Įgyvendinant bendradarbiavimo sutartį, spalio 3 d. robotikos, elektrifikacijos ir automatikos technologijų įmonė ABB Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH), Elektronikos fakultete, atidarė elektros pavarų laboratoriją. Tokiu būdu įmonė įtvirtino partnerystę su VILNIUS TECH, skirtą skatinti inžinerijos mokslų populiarinimą ir technologinę pažangą Lietuvoje.
„Neabejojame, kad naujoje ABB elektros pavarų laboratorijoje galimybė dalintis žiniomis ir technologinėmis naujovėmis padės studentams universitete įgyti praktinių įgūdžių, kuriuos jie galės pritaikyti savo profesiniame kelyje“, – tvirtina ABB elektros pavarų ir variklių verslo vadovas Justinas Pesliakas.
Įmonės įrengtoje elektros pavarų laboratorijoje studentai turės galimybę susipažinti ir atlikti laboratorinius darbus su plačiai pramonės sektoriuje paplitusiais naujausiais įrenginiais. Universitetui dovanojami: ACS880 elektros pavarų mokomieji stendai, elektros varikliai, išmaniųjų elektros variklių monitoringo sensoriai su prieiga prie stebėjimo platformos, AC500 programuojami loginiai valdikliai, išmanūs energijos vartojimo skaitikliai ir elektrotechnikos komponentai. Pasak įmonės ABB elektros variklių pardavimo specialisto Ovidijaus Grigo, ši įranga bus nuolatos papildoma, keičiama ir atnaujinama naujomis idėjomis grįstais techniniais sprendimais.
Vienas iš bendradarbiavimo lūkesčių – galimybė dalyvauti moksliniuose tyrimuose ir inovacijų projektuose. Pasak VILNIUS TECH prof. dr. Sonatos Tolvaišienės, ši partnerystė suteiks VILNIUS TECH studentams galimybę spręsti technologinius iššūkius ir plėsti savo mokslinių žinių sritį. Tokia laboratorija universitete gali atverti studentams duris dalyvauti stažuotėse, praktikose ir projektuose, susijusiuose su realiomis technologinėmis problemomis ir projektų įgyvendinimu. Tai suteiks studentams puikią galimybę įgyti praktinės patirties ir suprasti, kaip jų žinios gali būti pritaikytos realiame versle.