Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
VILNIUS TECH ir „Metso Outotec Global Business Services“ bendradarbiavimas: duris atvers Finansų laboratorija
.png)
2021-07-09
VILNIUS TECH ir „Metso Outotec Global Business Services“ bendradarbiavimas: duris atvers Finansų laboratorija
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) kartu su UAB „Metso Outotec Global Business Services“ prisideda prie profesionalų auginimo Lietuvos Fintech ekosistemoje.
Universitete partneriai kartu įrengs finansų laboratoriją (FinanceLab) su Bloomberg terminalu, kuri duris atvers jau šį rudenį. Finansų laboratorija (FinanceLab) galės naudotis VILNIUS TECH studentai, studijuojantys finansų, ekonomikos ir verslo vadybos dalykus.
Bloomberg terminalai suteikia prieigą prie informacijos, kuria naudojasi profesionalai visame pasaulyje. Ja bus galima pasinaudoti ir rašant rašto bei baigiamuosius darbus. Doktorantai ir mokslininkai galės papildyti atliekamus mokslinius tyrimus. Finansų laboratorijoje (FinanceLab) bus organizuojami užsiėmimai VILNIUS TECH klasių ir kitų mokyklų moksleiviams.
VILNIUS TECH VVF dekanė prof. dr. Jelena Stankevičienė, kaip vieną iš fakulteto sėkmės veiksnių, padedantį tobulėti, gerinti studijų kokybę, įvardijo nuolatinį universiteto ir verslo atstovų bendradarbiavimą.
„Tik įsiklausant į verslo atstovų nuomonę galime paruošti darbuotojus, atitinkančius rinkos poreikius. „Metso Outotec Global Business Services“ parama, įkuriant VILNIUS TECH Finansų laboratoriją su Bloomberg terminalu studentams, prisidės prie itin paklausių finansų inžinerijos, ekonomikos inžinerijos, verslo analitikos, Fintech specialistų paruošimo. Šiemet tai yra vienos iš populiariausių studijų programų“, – teigia dekanė.
„Esu pati baigusi VILNIUS TECH Verslo vadybos mokslus ir džiaugiuosi galėdama prisidėti prie universiteto augimo ir studentų žinių plėtros. Tai taip pat yra ir didelė nauda verslui, kai studentas ateina jau gavęs praktinių įgūdžių“, - teigia „Metso Outotec Global Business Services“ vadovė.
Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 230 Fintech, kurių dauguma orientuotos į mokėjimus, finansinę, programinę įrangą, skaitmeninę bankininkystę, su skolinimais susijusią veiklą.
2020 m. Lietuvos Fintech pramonė išaugo 18 proc. Šiuo metu ją sudaro daugiau nei 4000 darbo vietų, o įmonės nuolat plečia savo komandas ir atliekamų funkcijų pobūdį.