Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
VGTU viešėjo svečias iš JAV Ročesterio universiteto
![VGTU viešėjo svečias iš JAV Ročesterio universiteto](https://naujienos.vgtu.lt/images/1568/78/3/19_2/jav.jpg)
2016-12-22
VGTU viešėjo svečias iš JAV Ročesterio universiteto
Gruodžio 19-23 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Elektronikos fakultete bei Mikro ir nanoelektroninių sistemų projektavimo ir tyrimo laboratorijoje lankėsi profesorius John Liobe iš Ročesterio universiteto, Niujorko valstijos, JAV.
Profesorius specializuojasi CMOS, CCD jutiklinių matricų ir jų elektronikos integrinių grandynų projektavime. Didelį jo įdirbį šioje srityje rodo gausus straipsnių sąrašas bei daugybė įgyvendintų projektų su JAV gynybos departamentu (DoD), JAV Energetikos departamentu (DoE), CORNING, KODAK, INTEL ir kitomis garsiomis JAV kompanijomis.
Susitikime su VGTU Elektronikos fakulteto bendruomene dėstytojas pristatė savo vykdomus projektus su JAV gynybos departamentu (DoD), susitiko su doktorantais, papasakojo apie stažuočių ir praktikų galimybes Ročesterio universitete. Profesorius pakvietė doktorantus pasinaudoti puikiomis pasaulinės „Erasmus+“ programos suteikiamomis galimybėmis, vykti stažuotis ir prisijungti prie jų vykdomų projektų.
Svečias taip pat lankėsi ir naujoje VGTU Mikro ir nanoelektroninių sistemų projektavimo ir tyrimo laboratorijoje „Saulėtekio slėnyje“. Profesorius liko sužavėtas laboratorijos turima įranga ir galimybėmis bei pabrėžė, kad čia turi gimti „high-tech“ idėjos, mikro bei nanoelektroninių sistemų startuoliai. Susitikimo metu kilo net kelios idėjos dėl dar glaudesnio bendradarbiavimo.
Svečiui taip pat didelį įspūdį paliko VGTU „LinkMenų fabrikas“, kurį J. Liobe pavadino puikia vieta suburti įvairių sričių studentus bendroms veikloms, kurti startuolius. Šią erdvę profesorius pavadino geru pavyzdžiu, iš kurio galėtų pasimokyti ir jo universitetas. Ročesterio universitete taip pat yra sudaryta terpė startuoliams, tačiau ji jungia tik techniškosios pakraipos studentus: elektronikos, mechanikos, transporto inžinerijos. Visgi, jo manymu, verslo vadybos, kūrybinių industrijų studentų įtraukimas ženkliai padidintų startuolių sėkmę.