Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
VGTU verslaujantiems studentams – profesionalo patarimai
2015-01-27
VGTU verslaujantiems studentams – profesionalo patarimai
2015 m. sausio 22 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Verslo vadybos fakulteto Verslumo centras surengė verslo dirbtuves, kuriose jaunieji verslininkai mokėsi, kaip prisistatyti investuotojams.
Renginys „Verslo pristatymas investuotojams“ buvo skirtas jaunoms „start-up“ įmonėms, kurios netrukus ketina susitikti su rizikos kapitalo fondų valdytojais. Įmones UAB „Icus LT“ ir UAB „Inovaciniai virtuozai“ bei kitus susidomėjusius renginio dalyvius konsultavo „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ (INOVEKS) projekto mentorius Rokas Tamošiūnas.
„Jaunoms įmonėms renginys buvo labai naudingas. Ne kiekvienas anksčiau susimąstydavo apie tai, kad prieš ateinant pas investuotoją reikia atlikti nemažai darbo – ne tik pasidomėti pačiais –investuotojais, bet ir tobulinti savo reprezentacinius įgūdžius“, – pasakojo VGTU Verslumo centro ekspertė Lidija Kraujalienė.
Įmonių atstovai turėjo per 5 minutes pristatyti auditorijai savo verslo idėją, pasiektus rezultatus bei išreikšti konkretų rizikos kapitalo poreikį.
R. Tamošiūnas teigiamai įvertino UAB „Icus LT" ir UAB „Inovaciniai virtuozai“ komandas. Nors mentoriui patiko abiejų įmonių prisistatymai, jis įžvelgė ir tai, kokias klaidas juose padarė studentai. Bendras pastebėjimas - pradedantys verslininkai, šiuo metu kuriantys produktų prototipus, neskyrė pakankamai dėmesio savo reprezentacinių gebėjimų tobulinimui bei investuotojų paieškai.
Mentorius patarė pasiruošti faktui, jog pinigai sąskaitoje gali atsidurti ne anksčiau, negu po pusės metų nuo pirmo susitikimo su investuotojais. Taip pat patarė sudaryti mažiausiai 50 investuotojų sąrašą, pasidomėti kiekvienu iš jų, bei susiplanuoti artimiausius susitikimus. Verslo specialistas patarė įmonėms cento tikslumu apskaičiuoti, kokia investicija reikalinga įmonei ir kam ji bus skirta. Taip pat patarta numatyti, ar po 5 metų nuo investavimo, investuotojas sulauks pakankamos grąžos.
Pristatymo metu R. Tamošiūnas patarė pasitikėti savimi, labai gerai žinoti vykdomo verslo modelį, procesus, specifiką, konkurentus, skaičius, palyginimus, rinkas, strateginius veiksmus bei kodėl pasirinkta būtent tokia taktika, vartotojų pasiekimo kanalai ir pan. Prisistatymas turėtų būti aiškus, trumpas ir konkretus.
INOVEKS projekto rėmuose VGTU ir Šiaurės miestelio technologijų parko (ŠMTP) konsorciumo pagrindu įkurtos 22 technologinės verslo įmonės. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) įgyvendina INOVEKS projektą, kurio rezultate buvo įkurtos net 72 technologinės įmonės. Bendra projekto vertė sudaro - 9.616.739,00 Lt. INOVEKS projekto partneriai: VGTU, Vilniaus universitetas (VU), Klaipėdos universitetas (KU), VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parkas, VšĮ „Saulėtekio slėnis“ ir kiti partneriai.