Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
VGTU – tarp stipriausių pasaulio universitetų civilinės inžinerijos srityje
2015-10-16
VGTU – tarp stipriausių pasaulio universitetų civilinės inžinerijos srityje
Pagal spalio mėnesį paskelbtus pasaulio universitetų mokslines publikacijas vertinančio reitingo rezultatus, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) civilinės inžinerijos srityje užima 237 vietą ir yra vienintelis Baltijos šalių universitetas patekęs į Nacionalinio Taivano universiteto (NTU) sudaromą reitingą šioje srityje.
NTU reitingas yra sudaromas vertinant mokslo pasiekimus: mokslo publikacijų kokybę, kiekį bei jų poveikį. Vertinamos per paskutiniuosius 11 metų ir per einamuosius metus pasirodžiusios publikacijos bei jų citavimo rodikliai. Šio reitingo tikslas – įvertinti universitetų stiprybes skirtingose srityse.
Reitingui iš daugiau nei 4000 viso pasaulio aukštojo mokslo institucijų, atrinktų pagal ESI (Essential Scientific Indexing) duomenis, atrinkti 700 geriausių universitetų, kurie sureitinguojami bendroje eilėje ir pagal sritis bei disciplinas. Tarp 14 disciplinų patenka įvairios mokslo sritys – nuo mechanikos ir elektronikos inžinerijos iki farmakologijos.
VGTU pasiekimai Civilinės inžinerijos srityje pripažinti ne tik šiame reitinge. Tarptautiniame reitinge „2015–2016 QS World University Rankings“ VGTU Civilinės inžinerijos ir statinių konstrukcijų srityje užėmė 101–150 vietą iš 486 įvertintų aukštųjų mokyklų.
Rezultatai reitinguose yra dėsningi. VGTU Civilinės inžinerijos mokslo centras (CIMC) yra moderniausia tyrimų laboratorija ne tik Baltijos šalyse, bet visoje Rytu ir Centrinėje Europoje. 2013 m. prof. habil. dr. Gintariui Kaklauskui ir dr. Viktor Gribniak įtakingiausia statybos inžinerijos mokslo organizacija pasaulyje – Amerikos civilinės inžinerijos sąjunga (American Society of Civil Engineers, ASCE) – įteikė „Moisseiff Award“ apdovanojimą už geriausią ASCE žurnaluose paskelbtą mokslo straipsnį.
VGTU civilinės inžinerijos mokslai apima įvairias sritis nuo statinių ir miesto infrastruktūros sistemų skaitmeninio projektavimo, unikalių konstrukcinių sprendimų, naujų medžiagų ir technologijų iki alternatyvios energetikos sprendimų pastatams.
Aukšti mokslo pasiekimai šioje srityje nebūtų įmanomi be tvirto ryšio su šalies pramone, Lietuvos statybininkų asociacija ir didžiausiomis jos įmonėmis, su kuriomis VGTU plėtoja glaudžius bendradarbiavimo ryšius mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros srityse.