Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
VGTU suburta studentų formulės komanda - „VGTU FS Racing Team”
2016-02-29
VGTU suburta studentų formulės komanda - „VGTU FS Racing Team”
Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) suburta studentų komanda, besirengianti dalyvauti studentų formulės automobilių „Formula SAE Italy & Formula Electric Italy 2016“ varžybose. Iš universitete studijuojančiųjų sudaryta komanda varžyboms užregistruota „VGTU FS Racing Team” vardu. Nuo rudens besidarbuojantys transporto inžinerijos entuziastai rengiasi pirmam ir kol kas vieninteliam Lietuvos aukštųjų mokyklų debiutui didžiulį pasisekimą ir populiarumą pelniusiose elektrinės „Formula SAE Student“ varžybose.
Siekiant puoselėti darnaus transporto ir naujų judėjimo technologijų Automobilių transporto katedroje (ATK) kūrimo idėjas bei naudojantis universitete atsiveriančiomis galimybėmis įgyvendinti inžinerinio sumanumo ir kūrybiškumo projektus, ATK studentai inicijavo, išplėtojo ir žengė pirmuosius žingsnius formulės automobilio kūrimo link. Daug žinių, žalią požiūrį ir sportą vienijanti idėja greitai virto jungtiniu, net šešis – Transporto, Mechanikos, Elektronikos, Kūrybinių industrijų, Architektūros bei Verslo vadybos – fakultetus įtraukusiu, universiteto projektu.
„VGTU FS Racing Team“ apjungia visų projekte dalyvaujančių fakultetų studentus sklandiems žinių ir patirčių mainams siekiant inovatyvaus bendro tikslo. Iš pirmo žvilgsnio su transportu ir jo inžinerija labiausiai sietinas projektas apima labai platų spektrą specifinių sričių bei skirtingų kompetencijų. Kompleksinių žinių ir gebėjimų reikalaujantis projektas negalėtų vystytis pilnavertiškai be mechanikos ir elektronikos jaunųjų specialistų indėlio, be dizaino ir kūrybinių industrijų studentų originalumo siekio, ir, žinoma, be verslaus projekto išpildymo.
Formulės automobilio kūrimas neatsitiktinai vadinamas projektu. Šis jungtinis darbas neapsiriboja vien studentų inžineriniu užmoju pagaminti lenktyninę transporto priemonę. Gražiausia ir svarbiausia šio šurmulio dalis yra pasirengimas dalyvauti „Formula SAE Student“ varžyboms, kuriose susitinka technikos universitetų studentų komandos iš 6 pasaulio žemynų, besivaržančių geriausiais techniniais inžineriniais sprendimais pasižyminčiomis formulėmis.
„VGTU FS Racing Team” sudaro ir visą projektavimo, inžinerinį, techninį, mechaninį, kūrybinį ir vadybinį krūvį kuria 30-ties studentų komanda. Svarbiausias studentų uždavinys yra komandos misija sukurti varžybų reglamento reikalavimus atitinkantį formulės automobilį, bei komandos siekis – sukonstruoti automobilį pajėgų varžytis ne tik su komandų naujokių formulėmis, bet kartu galintį lygiuotis į senbuvių rezultatus.
Prieš keletą metų skambaus TIF ir MF projekto - bendro studentų ir dėstytojų kūrinio – elektromobilio – pradėtos formuoti darniojo transporto kryptimi judančios idėjos šiandien sulaukė tęstinumo ir įgavo naujų įgyvendinimo galimybių. Siekiant tęsti alternatyviąja energija varomų ir aplinką tausojančių transporto priemonių kūrimo VGTU tradicijas, „VGTU FS Racing Team“ pasirinko elektrinės transporto priemonės iššūkį, kurį pristatys vasarą vyksiančiose elektrinių studentų formulių („Formula Electric Italy 2016“) varžybose.
Šis aukštos įtampos projektas it laidininkas sujungia studentų inžinerinio sumanumo ir kūrybiškumo galimybes, leidžiančias kurti naujas judėjimo technologijas mūsų universitete. VGTU formulės automobilio projektas yra pirmasis studentų kartu su kūrybiškumo ir inovacijų centru „LinkMenų fabriku“ vykdomas bendradarbiavimas. Per visą projekto laiką „VGTU FS Racing Team” naujajame VGTU centre turės sukurti formulės automobilį nuo projektavimo ir pagaminimo iki parengimo varžyboms.
„Formula SAE Student“ varžybos išskirtinės specifine konkurencijos joje forma. Svarbiausi įvykiai prasideda dar nė neišvažiavus į lenktynių trasą. Pirmiausiai dalyviai varžosi inžinerinio dizaino, komandos prisistatymo ir projekto pristatymo bei ekonominio pagrindimo rungtyse, taip pat komisija vertina komandų inžinerinių sprendimų sumanumą ir techninių reikalavimų atitikimą reglamentui, ir, galiausiai, komandos pajuda į dinamiškų rungčių – slalomo, pagreitėjimo, ištvermės ir ekonomijos – varžybas.
Svarbi šio projekto užduotis yra siekis išlaikyti dalyvavimo tęstinumą ir sukurti gražią bei ambicingą VGTU dalyvavimo varžybose tradiciją. Vasaromis vykstantis studentų kompetencijų ir gebėjimų renginys kiekvienais metais pritraukia Europos universitetų komandas, vedinas naujų iššūkių, išbandymų ir aukštesnių tikslų.
Dalyvavimas tarptautinėse SAE rengiamose „Formula SAE Student“ varžybose VGTU atveria naujus būdus prisistatyti naujose erdvėse bei suteikia galimybę pristatyti ir viešinti universiteto vardą per studentų kūrybiškumą ir inžinerinį sumanumą. Šis projektas taip pat leidžia užmegzti naujus bendradarbiavimo ryšius su kitais technikos universitetais bei įvairiomis mokslo ir verslo organizacijomis bei įstaigomis, kurias vienija ir sutraukia ta pati aistra – studentų formulės varžybos.
Kaip sekasi „VGTU FS Racing Team“ namais tapusiame „LinkMenų fabrike“, kokios kūrybinės mintys duoda ir neduoda ramybės projekto dalyviams, sekite informaciją komandos „Facebook“ paskyroje.
Besisukiodami aplinkui ir stebėdami procesus iš arti, supažindinsime su VGTU komanda, varžybų formatu, taisyklėmis ir rungtimis, taip pat pasistengsime nutekinti įdomios informacijos, kaip matematinės formulės virsta transporto priemone.
Daugiau informacijos apie asociaciją, varžybas ir Italijos etapą rasite: http://www.ata.it/en/content/formula-ata, http://www.ata.it/en/node/1283/waiting_list.