Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
VGTU studentai klausė tiesiogiai iš Japonijos skaitomos paskaitos
![VGTU studentai klausė tiesiogiai iš Japonijos skaitomos paskaitos](https://naujienos.vgtu.lt/images/946/47/2/13_2/Japono.paskaita.2.jpg)
2015-12-16
VGTU studentai klausė tiesiogiai iš Japonijos skaitomos paskaitos
Gruodžio 15 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai, sėdėdami VGTU auditorijoje, dalyvavo paskaitoje, kurią vedė tuo metu Japonijoje, Kobės mieste, esantis dėstytojas.
Inžinerinės grafikos katedros iniciatyva ir informacinių technologijų pagalba buvo nutiestas tiesioginis „tiltas“ iš Japonijos į Lietuvą. Jo pagalba VGTU Architektūros fakulteto studentai klausė profesoriaus Hirotaka Suzuki (Kobės universitetas, Japonija) paskaitos. Jam asistavo Inžinerinės grafikos katedros lektorius Arvydas Rimkus.
Paskaitos metu H. Suzuki pasakojo apie paviršių klasifikavimą, pademonstravo, kaip naudojant „origami“ techniką išgauti sudėtingus geometrinių kūnų paviršius bei taikant pagrindinius apšvietos dėsnius pasigaminti išskirtinių savybių šviestuvo gaubtą. Studentai užsiėmimo metu praktiškai gamino popierinius gaubtus ir tuoj pat galėjo stebėti šviesos žaismą tiek jų viduje šviečiant lemputei, tiek apšviečiant saulei.
„Mane nustebino kaip paprastas popieriaus lapas gali transformuotis į tokią išraiškingą formą. Šiuo metu mums vyksta semestro peržiūros, bet ši paskaita praskaidrino rutiną ir leido iš naujo pajusti kūrybinį džiaugsmą“, – po H. Suzuki paskaitos įspūdžiais dalinosi VGTU studentė Anastasija.
„Toks tiesioginis „tiltas“ tiesiamas ne paskutinį kartą – sausio mėnesį planuojamas užsiėmimas iš Nuotolinių studijų centro klasės, kurio metu su Kobės universiteto studentais savo žiniomis dalinsis mūsų katedros dėstytojai“, – sakė Inžinerinės grafikos katedros vedėja doc. dr. Daiva Makutėnienė. Ji pasakojo, kad šie užsiėmimai – vienas iš įgyvendinamų VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto ir Kobės universiteto dviejų fakultetų 2014 m. pasirašytos bendradarbiavimo sutarties tikslų.
Ryšiai su Japonijos dėstytojais užmegzti prieš penkerius metus, kai į šią šalį vyko Inžinerinės grafikos katedros vedėja. 2014 m. prof. H. Suzuki ir N. Odaka lankėsi VGTU ir skaitė paskaitą. Šių metų pavasarį prof. H. Suzuki grįžo į Lietuvą – jis skaitė pranešimą BALTGRAF-13 konferencijoje.
„Labai džiugi ir svarbi žinia, kad 2015 m. Kobės universitetas tapo VGTU partneriu, todėl nuo šiol į jį bus galima vykti pagal Erasmus+ programą“, – akcentavo D. Makutėnienė.