Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
VGTU startuoliui – valstybės pripažinimas ir parama
2014-08-08
VGTU startuoliui – valstybės pripažinimas ir parama
Rugpjūčio pradžioje Švietimo ir mokslo ministerijoje paskelbti jau trečius metus organizuojamo MTEP rezultatų komercinimo konkurso nugalėtojai. Tarp 18 geriausių startuolių projektų, kuriems įteikti iki 70 tūkst. litų paramos čekiai, – ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto startuolis.
Apdovanotą VGTU startuolį bendrovę „Icus LT“ įkūrė du VGTU Elektronikos fakulteto magistrantai Tomas Petrulevičius ir Aurimas Gedminas, kurie, turėdami pakankamai elektronikos, telekomunikacijų, informatikos inžinerijos žinių, gebėdami kurti įterptines sistemas, nusprendė įgyvendinti savo vaikystės svajonę – išspręsti su durų rakinimu susijusią užmaršumo problemą. Jaunuolių sukurta sistema gali nuotoliniu būdu patikrinti durų užrakto būseną: ar durys užrakintos. Kuriama sistema leidžia nuotoliniu būdu stebėti, kas ir kada atrakino bei užrakino duris. Sistemos kūrėjai ją vadina plačiam vartotojų ratui skirta prevencine sistema, suteikiančia saugumo jausmą.
Ši bendrovė gimė padedant projektui „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ (INOVEKS), kurio metu profesionalių mentorių komanda padėjo vystant įmonės veiklą. Didelio susidomėjimo sulaukusi įmonė jau šiemet savo produktą planuoja pristatyti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio rinkose.
„Noriu pasidžiaugti, kad mokslo ir studijų institucijos vis dažniau atsigręžia į jaunimo verslumo iniciatyvas, o tuo pačiu į norą skatinti glaudesnę verslo-mokslo partnerystę. Matome, kad universitetai stipriai keičiasi, juose pradeda veikti ir įgauna pagreitį verslumo centrai. Tai teigiami poslinkiai, kurie šiuo metu vyksta ir prisideda prie didesnio inovacijų proveržio mūsų šalyje“,- apdovanojimų ceremonijoje teigė Švietimo ir mokslo viceministrė dr. Svetlana Kauzonienė.
„MTEP rezultatų komercinimo konkursas vaidina žymų vaidmenį palaikant VGTU studentų inovatyvias idėjas verslo kūrimo procese. Minėto konkurso ir INOVEKS projekto veiklų sinergija skatina startuolius nesustoti ties idėjos koncepcija, bet realizuoti ją iki prototipo, išbandyti rinkose bei gauti iš to ekonominę naudą“, - tvirtino VGTU Verslumo centro ekspertė Lidija Kraujalienė.
2014 metų konkurse dalyvavo daugiau kaip 40 komandų iš mokslo ir studijų institucijų. Jų projektus vertino ekspertai ir svarstė Aukštųjų technologijų programų taryba, kurią sudaro žinomi Lietuvos mokslo ir verslo atstovai. Konkursą finansuoja Švietimo ir mokslo ministerija. Konkursą organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra. 2012-2013 m. buvo paremta 17 naujų įmonių, skirta 1,17 mln. litų. 2014-2015 m. bus paremta 18 naujų verslų ir skirta apie 1,3 mln. litų.
Kuriami verslai yra įvairūs, apima skirtingas sritis: informacinių technologijų, lazerių, inžinerijos, mechatronikos, energetikos, elektronikos, biomedicinos, maisto technologijų.