Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
VGTU leidykla „Technika“ sėkmingai pasirodė Vilniaus knygų mugėje
2015-02-24
VGTU leidykla „Technika“ sėkmingai pasirodė Vilniaus knygų mugėje
Praėjusį savaitgalį sostinės „Litexpo“ parodų rūmuose jau 16-tąjį kartą vyko tarptautinė knygų mugė. Joje dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) leidykla „Technika“.
Šiemet mugėje VGTU leidykla ne tik surengė 7 knygų pristatymus, bet ir atsiėmė apdovanojimą už vieną gražiausių 2014-ųjų mokslinių knygų ir vadovėlių. Diplomą leidyklai, jos maketuotojai Audronei Gurklienei ir spaustuvei „Baltijos kopija“ pelnė lietuviškas Martin Heidegger knygos „Būtis ir laikas“ leidimas.
Pirmąją mugės dieną VGTU leidyklos stende pristatytas VGTU Elektronikos fakulteto Elektronikos sistemų katedros prof. emerito Raimundo Kirvaičio ir doc. dr. Andriaus Katkevičiaus parengtas knygų rinkinys apie skaitmeninių įtaisų projektavimą. Jį sudaro vadovėlis, studentams skirti laboratorinių darbų metodikos nurodymai ir individualių užduočių pavyzdžiai bei analogiški laboratorinių darbų metodikos nurodymai ir užduotys dėstytojams.
Taip pat ketvirtadienį vadovėlį „Paveldo statinių tvarkybos technologijos“ pristatė VGTU Statybos fakulteto Statybos technologijos ir vadybos katedros doc. dr. Vladislavas Kutut. Jo knygoje nagrinėjami svarbiausi paveldotvarkos darbų tikslai, aptariamas istorinių ir naujausių technologijų derinimas statinių tvarkymo darbuose.
Knygų mugėje diskutuota ir apie šilumos gamybą deginant kurą – VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Pastatų energetikos katedros prof. habil. dr. Vytautas Martinaitis ir doc. dr. Valdas Lukoševičius pristatė vadovėlį „Šilumos gamyba deginant kurą“.
Penktadienį kūrybos visuomenės diskursas buvo aptariamas LRT studijoje – ten pristatytos net dvi knygos: Ričardo Floridos „Kūrybinės klasės iškilimas“ vertimas į lietuvių kalbą ir VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto Filosofijos ir politologijos katedros prof. Tomo Kačerausko „Kūrybos visuomenė“.
Gausiai iliustruotą tarpdalykinę monografiją „Tuštumos fenomenas“ pristatė VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto Filosofijos ir politologijos katedros doc. dr. Agnieška Juzefovič. Diskusijoje dalyvavo ir vienas žymiausių Lietuvos išeivijos filosofų, Ohajo universiteto dėstytojas, fenomenologas prof. Algis Mickūnas.
Taip pat tądien pristatyta kolektyvinė monografija „Inovatyvūs regeneravimo metodai ir jų modeliavimas: Panemunės pilis“. Jos autoriai – doc. dr. Jūratė Jurevičienė, prof. dr. Marija Burinskienė, Inga Genytė, doc. dr. Giedrius Šiupšinskas ir doc. dr. Darius Kalibatas, suvienijo architektūros, aplinkos inžinerijos, statybos žinias ir pasiūlė veiksmingus šiuolaikinius kultūros paveldo objektų tvarkybos būdus.
VGTU leidyklos „Technika“ renginius knygų mugėje užbaigė universiteto teatro studijos „Palėpė“ aktorių pasirodymas. Improvizuotais skaitymais buvo pristatyta režisieriaus Olego Kesmino drauge su studentais sudaryta pjesių knyga „Šis tas apie mūsų Motiną“.