2017-11-24
VGTU „Gabija“ Respublikiniame Juozo Gudavičiaus muzikos konkurse „Kur giria žaliuoja“
Besibaigiant savaitei, sekmadienį (lapkričio 5 d.), VGTU choras „Gabija“ turėjo galimybę sudalyvauti jau antrus metus vykusiame Respublikiniame Juozo Gudavičiaus vardo muzikos konkurse „Kur giria žaliuoja“. Konkursas garsina šio, Panevėžio kraštui nusipelniusio, asmens vardą ir jo darbą.
Iš Vilniaus autobusu dainininkai patraukė tiesiai į Panevėžį, kur susirinko nedidelei repeticijai jaukioje „Panevėžio Juozo Mikalausko menų gimnazijos“ salėje. Pasisėmę geros nuotaikos ir su šypsenomis choristai nuvyko į Bernatonių kaimą, kur gavo progą kelioms minutėms susipažinti su koncertui paruoštos salės akustika bei aplinka. Konkursą Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinyje atidarė Lietuvos kariuomenės orkestras, vadovaujamas Egidijaus Ališausko. Atėjus laikui pasirodyti, choristai lipo į sceną ir atliko savo repertuarą: G. Kalino aranžuotą lietuvių liaudies dainą „Saulelė Raudona“ (solistė – Iveta Stanevičiūtė), Ola Gjeilo „Ubi Caritas“, taip pat, žinoma, paties Juozo Gudavičiaus harmonizuotą žemaičių dainą „Beauštančiai dienužėlei“ ir kitus kūrinius. Iš gausių plojimų buvo galima spręsti, kad publikai patiko „Gabijos“ choras, o labiausiai sužavėjo V. Augustino (žodžiai lietuvių liaudies) „Anoj pusėj Dunojėlio“, kurios įžanga prasideda M. Mažvydo „Gyvenimą tas turės...“ (solistė – Dominyka Rizgelytė).
Konkurse taip pat dalyvavo ir Alytaus kultūros ir komunikacijos centro mišrus choras „Varsa“, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro mišrus choras „Navis“, bei Lietuvos edukologijos universiteto akademinis choras „Ave Vita“. Orkestrų kategorijoje taip pat varžėsi keturi konkurentai. Visi konkurso dalyviai turėjo įgyvendinti vieną reikalavimą – atlikti po vieną Juozo Gudavičiaus kūrinį. Pasirodžius visiems kolektyvams, išklausius daugybę skirtingų kūrinių, komisijai teko paskirti prizines vietas. Paskelbus rezultatus paaiškėjo, jog VGTU „Gabijos“ choras užėmė antrąją vietą. Valio!
Priėmę apdovanojimus ir pasikeitę apdarus, choristai tesė kelionę ir nuvyko į Bistrampolio dvarą. Ten ne tik skaniai pavalgė, atsigėrė, bet ir padainavo, bei pasišnekučiavo. Atšventę nedidelę, bet linksmą kelionę žvaigždėto dangaus ir pilno mėnulio draugijoje, visi šiek tiek išvargę susėdo atgal į laukiantį autobusą ir patraukė Vilniaus link.
Grytė Šeštokaitė