Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
VGTU atrinktos geriausios startuolių idėjos
2015-05-22
VGTU atrinktos geriausios startuolių idėjos
Gegužės viduryje baigėsi konkursas „Darau verslą! Nuo mokslo iki start-up’o“. Konkurse gautos 54 verslumo idėjos, kurias pateikė ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU), ir kitų Lietuvos bei užsienio aukštųjų mokyklų studentai.
„Gauta paraiškų iš Vilniaus universiteto, Kauno technologijos, Mykolo Romerio universitetų ir Vestministerio koledžo studentų. Tai įrodo, kad žinia apie konkursą plačiai pasklido ne tik mūsų universitete, bet ir už jo ribų. Be to, ji pasiekė ne tik studijuojantį jaunimą, bet ir kitus žmones, ieškančius naujų galimybių bei patarimų, kaip realizuoti savo idėjas. Daugelis konkurso dalyvių siūlė kurti ar tobulinti išmaniąsias technologijas, kiti – pristatė naujų paslaugų ir produktų kūrimą“, – pasakojo Verslo vadybos fakulteto (VVF) dekanė prof. dr. Jelena Stankevičienė.
Konkursą sudarė trys etapai. Pirmajame etape visos idėjos buvo suklasifikuotos į tris kategorijas. Atsižvelgiant į ekspertų vertinimą, visiems dalyviams buvo išsiųsti namų darbai, kuriuos rengiant reikėjo susipažinti su naujausiais verslo analizės modeliais ir pritaikyti juos verslo idėjai plėtoti. „Siekdami, kad dalyviai geriau pasirengtų ir įgytų praktinių žinių, suorganizavome keletą susitikimų su verslo pasaulio atstovais. Džiaugiamės, kad daug patirties turintys ekspertai maloniai sutiko bendradarbiauti“, – teigė VGTU Verslumo centro specialistė Kamilė Taujanskaitė.
Konkurso dalyviai turėjo progą susitikti ir susipažinti su verslininku, investuotoju Skirmantu Maulevičiumi, kuris juos konsultavo ir padėjo plėtoti idėjas. Be to, visiems dalyviams buvo pasiūlyta galimybė dalyvauti atvirame seminare-diskusijoje „Socialinių inovacijų pritaikymas versle“, kurį vedė viešosios įstaigos „Saulėtekio slėnis“ verslumo konsultantas Mindaugas Danys.
II ekspertinio vertinimo etape konkurso dalyviai pristatė savo idėjas ir bandė įtikinti komisiją, kad būtent jų verslas bus sėkmingas. Ekspertai atrinko 20 geriausių verslo idėjų, iš kurių trečiame etape išrinkti konkurso laimėtojai.
I vieta atiteko Juozui Sadauskui ir Juliui Švagždžiui (VGTU Elektronikos fakultetas, III kurso telekomunikacijų inžinerijos studentai) už išmaniojo namo „Indrė“ idėją, II vieta – Šarūnui Skuodžiui (VGTU Statybos fakultetas, Geotechnikos katedros lektorius, doktorantas) ir dr. Kęstučiui Kelevišiui (bendrovės „VAE SPB“ geotechnikos ekspertas) už „Bekontakčio atstumo matuoklio“ idėją, III vieta – Vytautui Karpauskui (VU Komunikacijos ir informacijos bakalauras) ir Daniel Okeoghene Williams (MRU Verslo informatikos magistrantas) už mobiliosios programėlės „Play in Touch APP“ idėją. Visi trys nugalėtojai apdovanoti padėkos raštais, VGTU VVF dovanomis ir konkurso rėmėjų, verslininkų Nerijaus Juškaičio, Skirmanto Maulevičiaus ir Antano Syso, įsteigtais piniginiais prizais.
Konkurso vertinimo komisiją sudarė: VGTU VVF dekanė prof. dr. Jelena Stankevičienė; VGTU VVF docentas, viešosios įstaigos „Eurokonsultantų grupė“ vykdantysis partneris, klubo „Pinigų srautas“ prezidentas dr. Audrius Dzikevičius, VGTU Žinių ir technologijų perdavimo centro direktorė Vilma Purienė, bendrovės „IFCon“ įkūrėjas ir direktorius Skirmantas Maulevičius, bendrovės „Wakerepublic“ direktorius, verslo konsultantas Antanas Sysas, „Saulėtekio slėnio“ verslumo konsultantas Mindaugas Danys, „Lietuvos inovacijų centro“ direktorius Mantas Vilys, įmonių „Mobility Bee“ plėtros vadovas ir „Mažeika ir partneriai“ partneris Arūnas Vizickas, bendrovės „Ikus“ įkūrėjai ir atstovai Tomas Petrulevičius ir Aurimas Gedminas.
Konkurso uždarymo ir apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo ne tik ekspertų komisijos nariai, rėmėjai, bet ir kviestiniai svečiai: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros MITA, Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimo INOVEKS projekto vadovė Dovilė Alijošiūtė, „Versli Lietuva“ projektų vadovė Rimantė Ribačiauskaitė ir „Saulėtekio slėnis“ vadovas Andrius Bagdonas, kurie skaitė pranešimus ir dalijosi žiniomis apie pradedančiųjų įmonių kūrimą.
Konkursas „Darau verslą! Nuo mokslo iki start-up’o“ suorganizuotas siekiant paskatinti jaunimo verslumą, domėjimąsi verslo kūrimo galimybėmis Lietuvoje ir praktinį studijų metu įgytų žinių pritaikymą. Renginį organizavo VGTU Verslumo centro komanda kartu su VGTU Žinių ir technologijų perdavimo centru.
VVF Verslumo centras skatina studentus domėtis verslo kūrimo galimybėmis ir siūlo naudotis centro teikiamomis konsultacijomis. Padalinio specialistai bendradarbiauja su kitomis Lietuvos bei užsienio valstybėse veikiančiomis verslumą skatinančiomis institucijomis, organizuoja susitikimus su verslo, mokslo ir viešojo administravimo institucijų atstovais verslumo skatinimo tematika, organizuoja verslo inkubavimo veiklą, rengia mokymus ir teikia konsultacijas.
Šis renginys yra projekto „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ (Nr.VP2-1.4.-ŪM-05-V-01-006) dalis.