Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Transporto inžinerijos fakultete vyko paskaitų ir praktinių užsiėmimų ciklas Vilniaus licėjaus auklėtiniams
![Transporto inžinerijos fakultete vyko paskaitų ir praktinių užsiėmimų ciklas Vilniaus licėjaus auklėtiniams](https://naujienos.vgtu.lt/images/1559/77/3/7_2/DSC040151.jpg)
2016-12-14
Transporto inžinerijos fakultete vyko paskaitų ir praktinių užsiėmimų ciklas Vilniaus licėjaus auklėtiniams
Guodžio 13 d. Transporto inžinerijos fakultete vyko paskaitų ir praktinių užsiėmimų ciklas Vilniaus licėjaus auklėtiniams.
Nuo 10 val. moksleivių laukė teorinių paskaitų ir praktinių užsiėmimų iššūkis, prasidėjęs Transporto technologinių įrenginių katedroje docento Viktor Skrickij paskaita apie autonominį transportą. Svečiai iš Vilniaus licėjaus susipažino su autonominių transporto priemonių vystymosi tendencijomis bei nagrinėjo uždavinius, su kuriais susiduriama norint pakeisti įprastines transporto priemones autonominėmis.
Įsibėgėjęs dėstytojas Viktor Skrickij tęsė pažintinę kelionę po transporto inžinerijos mokslą pristatydamas lenktyninio automobilio telemetrijos sprendimus ir duomenų analizę. Praktinio užsiėmimo metu moksleiviai supažindinti su lengvuosiuose automobiliuose montuojama įranga, leidžiančia nustatyti transporto priemonių dinaminius parametrus realiu laiku, taip pat aptartos tokios įrangos panaudojimo galimybės ruošiant transporto priemonę lenktynėms.
Po pietų teorinių paskaitų estafetę perėmė Automobilių transporto katedros (ATK) docentas Robertas Pečeliūnas, inžinerijos licėjaus auklėtinius supažindinęs su šiuolaikinių automobilių saugumo technologijomis.
Paskaitos metu buvo apžvelgiamos su šiuolaikinio automobilio saugumu susijusios aktyviosios ir pasyviosios saugos technologijos, taip pat, be jau įprastų saugumo sistemų veikimo, moksleiviams pristatytos ir pažangiosios ateities automobilių saugumo koncepcijos.
Paskaitų metu įgytų teorinių žinių sutirštinimui moksleiviai buvo pakviesti susipažinti su automobilio slydimo sistema, kažkada ir kažkieno praminta mašina voru. Uždaroje VGTU Plytinės aikštelėje svečiams pristatytas sistemos veikimo principas bei mokslinių tyrimų sritis, kuriai ši sistema ir buvo sukurta. Keičiamas automobilio pakėlimo aukštis suteikia galimybę sudaryti skirtingas transporto priemonės sukibimo su kelio danga sąlygas, imituojant slidžias ir ekstremalias važiavimo sąlygas. Moksleiviai, užėmę keleivių vietas, galėjo patirti slystančio automobilio elgseną ir valdymo ypatumus drauge su vienu iš jos konstruktorių Pauliumi Stravinsku.