Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Tarptautiniuose statybinės ir architektūrinės akustikos mokymuose dalyvavo ir VGTU atstovai
2015-12-14
Tarptautiniuose statybinės ir architektūrinės akustikos mokymuose dalyvavo ir VGTU atstovai
Lapkričio pabaigoje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros ir Kūrybinių industrijų fakultetuose vyko tarptautiniai mokymai, kurių tema "Akustika ir dizainas viešosiose patalpose“. Trečius metus iš eilės VGTU vykstančiuose akustikos srities renginiuose, kartu su tarptautiniu mastu žinomais specialistais, pranešimus pateikia ir VGTU atstovai – Statybos fakulteto Architektūros inžinerijos katedros docentai dr. Aleksandras Jagniatinskis ir dr. Marius Mickaitis.
Šiemetinis Lietuvos architektų rūmų ir įmonės „Exterus“ organizuotas akustikos renginys sulaukė didelio susidomėjimo: erdvi konferencijų salė vos sutalpino atvykusius architektus, statybos inžinierius, bei įvairių organizacijų atstovus. Renginys pritraukė kaip jaunus ir progresyvius specialistus, taip ir nemažai žymių architektų profesionalų.
Pirmasis pranešimas buvo skirtas praktiniams akustikos ir dizaino viešosiose patalpose pavyzdžiams ir sprendimams. Jo autorius – Jan-Inge Gustafson - ilgametę patirtį turintis, vienas žinomiausių patalpų akustikos inžinierių Švedijoje. Pats saksofonu grojantis specialistas klausytojams pasakojo apie savo patirtį dirbant prie akustinių projektų, tokių kaip simfoninio orkestro koncertų salė „Malmö Live” Švedijoje, Rezeknės koncertų salė Latvijoje ir kiti.
Dar vienas pranešėjas iš Švedijos Ruben Krouwel pademonstravo akustinių faneruotų gipso su plaušu plokščių panaudojimo interjere galimybes ir privalumus. Gustafs AB kompanijoje gaminama produkcija yra skirta architektūrinės ir statybinės akustikos sprendimams įgyvendinti. Lektorius pažymėjo, kad dėl savo sudėties ir gamybos proceso, tokios akustinės plokštės gerai atitinka tarptautinių sertifikavimo programų reikalavimus, keliamus darniems pastatams.
VGTU atstovų pranešime aptarta architektūrinės akustikos ir statybinės akustikos reikalavimų raida ir jų įgyvendinimo tendencijos. Architektūros inžinerijos katedros docentas ir Termoizoliacijos instituto Akustikos laboratorijos vedėjas dr. A. Jagniatinskis atkreipė seminaro dalyviais dėmesį kad „Optimalus pastatų akustinis projektavimas kainuoja pigiau nei įrengtose patalpose aptiktų akustinių trūkumų taisymas. Pastatų apsaugos nuo triukšmo reikalavimų vykdymas pabrangina statybą tik iki 3 procentų“.
Architektūros inžinerijos katedros vedėjas doc. dr. M. Mickaitis supažindino su akustikos reikalavimais populiarėjančiose atviro plano mokymo įstaigų ir biurų pastatų patalpose. Apibendrindamas pranešimą jis teigė kad „Patalpų akustinis projektavimas, kuris paremtas vien tik teorinių pagrindų, taisyklių ar rekomendacijų išpildymu, praktiniu požiūriu nėra pakankamas. Veiklos sėkmę šioje srityje lemia ilgametė praktinė patirtis. Kita vertus, praktinė veikla reikalauja garso fizikinių ir psichoakustinio pojūčio pagrindų išmanymo, o formuojant akustinius sprendimus privalu vadovautis objektyviais garso rodikliais“.
Pasibaigus pranešimams, vienas iš dėmesingiausių kursų klausytojų greitai pajuto įgytų žinių naudą – teisingai atsakęs į viktorinos klausimą dėl aidėjimo trukmės ypatumų laimėjo didelę ir vertingą knygą. Tuo tarpu kiti seminaro dalyviai taip pat neskubėjo išsiskirstyti, ilgai diskutavo tiek architektams, tiek statybos inžinieriams aktualiais akustikos klausimais.