Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Tarptautinis seminaras „Mokslas, inovacijos ir tvarus vystymasis Lietuvoje ir Indonezijoje“
2016-01-25
Tarptautinis seminaras „Mokslas, inovacijos ir tvarus vystymasis Lietuvoje ir Indonezijoje“
Tarptautinis seminaras „Mokslas, inovacijos ir tvarus vystymasis Lietuvoje ir Indonezijoje“
Vieta | Data | Kontaktai |
VGTU Centriniai rūmai, Senato posėdžių salė
(Saulėtekio al. 11, Vilnius)
|
2016 m. sausio 25 d.11 val. | crypt:YWxla3NhbmRyYS5zb2tvbG92YUB2Z3R1Lmx0:xx |
11.00 – 11.45 Plenarinė sekcija
1. Science, Technology and Innovation in Lithuania (Arūnas Beržinskas, Lietuvos Inovacijų centras)
2. The Indonesian Economy in Transition (profesorius Satria Bangsawan, Lampungo universitetas, Indonezija)
3. Lithuanian Economy: International Competitiveness Challenge (Sigitas Brazinskas, Tarptautinės ekonomikos ir vadybos katedra, VGTU)
4. Sustainability Advantage in Indonesian Economy (Profesorius Bustanul Arifin, Lampungo universitetas, Indonezija)
11.45 – 12.00 Atvira diskusija
Tikslas
- Skatinti akademinį bendravimą ir politinį dialogą mokslo, inovacijų ir tvaraus vystymosi tema, siekiant bendrų pasiūlymų iš kitų dalyvių ir auditorijos.
Dalyviai
- VGTU akademinis personalas, doktorantai ir administracija. Dalyvių skaičius yra ribotas, todėl būtina registracija.
Seminaro kontekstas
- Pietryčių Azijos ir kai kurių Europos šalių auganti ekonomika yra pereinamojoje stadijoje kai ekonomikos augimo pagrindu tampa ne efektyvumo, bet inovacijų strategijos. Remiantis naujausiu Pasaulinio konkurencingumo indeksu, paskelbtu 2015-2016 m. Pasaulio ekonomikos forumo (PEF), Lietuva ir Indonezija yra atitinkamai 36-oje ir 37-oje vietose. Lietuvos pozicija per paskutinius metus pakilo iš 41-osios vietos, tuo tarpu Indonezija nukrito iš 34-os vietos. PEF ataskaita taip pat atskleidžia, kad inovacijomis grįstas augimas nebėra vien tik dideles pajamas gaunančių šalių prerogatyva, nes kai kurios besivystančios ekonomikos šalys vis didesnį dėmesį savo vykdomoje politikoje skiria inovacijoms. Tam tikroms besivystančioms šalims pavyko nuolat tobulinti savo ekonominę politiką, kuri skatintų naujovių iniciatyvas, o kitos šalys vis dar stengiasi plėtoti mokslo ir inovacijų politiką.
- Indonezijos Lampungo universitetas (UNILA) ketina vystyti tarpusavio bendravimą ir akademinį bendradarbiavimą su Lietuvos Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) ir kurti glaudesnį ekonominį bendradarbiavimą tarp dviejų šalių ne mažiau kaip penkerius metus. Todėl tarptautinis seminaras „Mokslas, inovacijos ir tvarus vystymasis“ prisidės prie tarpusavio pažinimo ir supratimo įvairiais klausimais, su kuriais susiduria aukštojo mokslo įstaigos ir universitetai abiejose šalyse.
Tarptautinis seminaras yra organizuojamas bendradarbiaujant VGTU ir Indonezijos ambasadai Danijos Karalystėje ir Lietuvos Respublikai.