Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Tarptautiniai reitingai vėl patvirtino VGTU lyderystę Lietuvoje
![Tarptautiniai reitingai vėl patvirtino VGTU lyderystę Lietuvoje](https://naujienos.vgtu.lt/images/1689/84/4/5_2/VGTU centriniai rūmai nauji.jpg)
2017-03-31
Tarptautiniai reitingai vėl patvirtino VGTU lyderystę Lietuvoje
Ketvirtą kartą paskelbtame pasauliniame „U-Multirank“ reitinge įvertinta ir 18 Lietuvos aukštųjų mokyklų (10 universitetų ir 8 kolegijos). Daugiausiai aukščiausių įvertinimų kaip ir praėjusiais metais gavo Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU).
„U-Multirank“ – atsvara šiuo metu paplitusioms reitingavimo sistemoms, kurios paremtos universitetų rikiavimu į eilę. Jis suteikia galimybę palyginti aukštojo mokslo įstaigas pagal skirtingus vartotojams aktualius kriterijus. Reitinge aukštųjų mokyklų veikla analizuota pagal 35 rodiklius, kurie pagal pobūdį sugrupuoti į penkis kriterijus – studijų, mokslinių tyrimų, žinių perdavimo, tarptautiškumo ir poveikio regionui. Kiekvienas rodiklis penkiabalėje skalėje vertinamas nuo „A – labai gerai“ iki „E – silpnai“.
Trečius metus iš eilės daugiau nei pusė, 19 iš 35, VGTU rodiklių įvertinti „labai gerai“ arba „gerai“. Tai parodo stabilų universiteto darbą ir užtikrintą tikslų siekimą. VGTU aukščiausias pozicijas reitinge užima pagal tokius rodiklius kaip bakalaurų bei magistrų įsidarbinimas regione, studentų mainai, tarpdisciplininės mokslinės publikacijos, pritrauktos finansinės investicijos iš privačių ir regioninių partnerių, iš regiono gaunamos pajamos, absolventų įkurtos įmonės, mokslininkų indėlis į menus, nuo universiteto atskilusių įmonių skaičius (angl. spin-off) bei pajamos, gautos iš profesinio mokymo. Šiemet VGTU pozicijos, lyginant su praėjusiais metais, pakilo mokslo publikacijų skaičiaus duomenų bazėse Web of Science (dabar vadinamos Clarivate Analytics Web of Science duomenų bazėse) kategorijoje.
Praėjusiais metais reitinguose įvertintos 1300 mokslo įstaigos, šiemet – daugiau nei 1500 iš 99 šalių. Įvertinti daugiau nei 3 280 fakultetų ir 10 500 studijų programų. Informacija reitingams buvo renkama iš tarptautinių bibliometrinių ir patentų duomenų bazių, duomenis pateikė iniciatyvą remiančios aukštosios mokyklos, taip pat atlikta daugiau nei 100 tūkst. studentų apklausa. Reitingų kūrime dalyvavo Aukštojo mokslo politikos studijų centras (CHEPS), Aukštojo mokslo centras (CHE) ir kiti partneriai.
Plačiau susipažinti su duomenimis galima „U-Multirank“ reitingo internetinėje svetainėje.