Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Tarp žymiausių Lietuvos mokslo veidų – ir VGTU profesorius
![Tarp žymiausių Lietuvos mokslo veidų – ir VGTU profesorius](https://naujienos.vgtu.lt/images/1853/92/4/6_2/Gintaris Kaklauskas.jpg)
2017-05-09
Tarp žymiausių Lietuvos mokslo veidų – ir VGTU profesorius
Vilniuje atidaryta unikali paroda „Mokslo veidai“, kurioje – žinomų fotografų užfiksuoti vieni žymiausių Lietuvos mokslininkų atvaizdai. Tai tikrasis Lietuvos elitas – tyliai, ramiai, bet ypač atsakingai dirbantys mokslininkai, savo sričių profesionalai, nelinkę garsiai reklamuotis ir patys kelti savo laurų į aukštumas. Būtent todėl ir kilo idėja surengti tokią fotografijų parodą, kad visuomenė sužinotų bent apie dalį Lietuvos šviesuolių, garsinančių Lietuvą pasaulyje.
Tarp šių „Mokslo veidų“ – ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkas, pasaulinį pripažinimą ir Amerikos statybos inžinierių sąjungos įvertinimą gavęs prof. habil. dr. Gintaris Kaklauskas.
G. Kaklauskas yra VGTU Tiltų ir specialiųjų statinių katedros vedėjas, profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras, Statinių konstrukcijų mokslo instituto direktorius, tikrasis Lietuvos mokslų akademijos narys. Pasaulinį pripažinimą gavęs Lietuvos statybos inžinierius, Lietuvos mokslo premijos laureatas (Technologijos mokslai, 2013) sukūrė naujos koncepcijos armuoto betono kompozito pleišėjimo ir deformacijų modelius bei jų kūrimo metodologiją.
Amerikos statybos inžinierių sąjunga (American Society of Civil Engineers) įvertino Lietuvos profesoriaus, habilituoto technologijos mokslų daktaro indėlį į taikomąjį mechanikos mokslą, skirdamas prestižinį Moisseiff vardo apdovanojimą (2013). Lietuvos profesoriaus darbų rezultatai užsienio mokslininkų buvo pacituoti geriausiuose statybos (gelžbetonio konstrukcijų) srities pasaulio žurnaluose, įtrauktuose į ISI Web of Science duomenų bazę.
Profesorius yra dirbęs mokslinį darbą įvairiuose užsienio mokslo centruose. Jis dirbo prestižinėje Danijos inžinerinėje kompanijoje COWI (2002–2003 m.), Ilinojaus universitete (JAV, 1996 m.), Aalborg’o universitete Danijoje (1991–1992 m.), Glamorgan’o universitete Didžiojoje Britanijoje (1994, 1995, 1998 m.).
Tarptautinė fotografijų paroda „Mokslo veidai“ „keliaus“ ne tik po Lietuvą, bet ir kitas šalis.
Skaitykite daugiau naujienų portale DELFI