Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Svari investicija į jaunąją kartą: dar šešiose Lietuvos mokyklose bus įsteigtos VGTU klasės
2016-07-04
Svari investicija į jaunąją kartą: dar šešiose Lietuvos mokyklose bus įsteigtos VGTU klasės
Augant technologijos mokslų specialistų paklausai, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) deda vis daugiau pastangų užauginti būsimą perspektyvių ir gerai apmokamų darbuotojų kartą. Jau 2011-iaisiais buvo įsteigtos pirmosios VGTU klasės – čia gilinamos mokinių tiksliųjų ir gamtos mokslų žinios, padedama pasirengti technologinių ir fizinių mokslų krypčių studijoms, mokiniams suteikiama galimybė naudotis VGTU mokymo baze, laboratorijomis ir jų įranga.
Iki šiandien jau buvo pasirašyta VGTU klasių steigimo sutartis su 15 Lietuvos mokyklų – 9 Vilniuje ir 6 kituose miestuose: Utenoje, Kėdainiuose, Anykščiuose, Kupiškyje, Panevėžyje ir Molėtuose. Šiandien VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas pasirašė dar šešias sutartis su skirtingomis Lietuvos mokyklomis. Tai: Alytaus Jotvingių gimnazija (direktorius Kęstutis Miliauskas), Vilniaus Privati gimnazija (direktorė Tatjana Liubertienė), Vilniaus Karoliniškių gimnazija (direktorė Ona Mačernienė), Vilniaus Žemynos gimnazija (direktorė Rūta Krasauskienė), Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazija (direktorė Loreta Tamulaitienė), Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija (direktorius Valentinas Gendvilis).
Moksleivių atranką į VGTU klases organizuoja mokymo įstaiga. Šios klasės formuojamos iš 1–4/9–12 klasių moksleiviai grupių, kurių veikla yra planuojama visiems mokslo metams. Į užsiėmimus moksleiviai gali užsiregistruoti ir savarankiškai susisiekę su VGTU Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro darbuotojais. Moksleiviams organizuojami pavieniai teminiai mokomųjų dalykų praktiniai bei laboratoriniai darbai, skaitomos paskaitos, vykdomi projektiniai darbai bei konsultacijos.
Organizuojant veiklą su moksleiviais siekiama išugdyti moksleivių inžinerinį, kūrybinį mąstymą. Moksleivių mokymo įstaiga ir universitetas, pasitelkdami ir verslo partnerius, panaudodami savo turimas mokomąsias bazes, dalijasi mokslo pasiekimais, techninėmis priemonėmis, žmogiškaisiais ištekliais, siekiama didinti mokinių inžinerinio ugdymo efektyvumą bei motyvaciją planuojant savo karjerą, susijusią su inžinerinėmis profesijomis. Moksleiviai kviečiami dalyvauti universiteto renginiuose, konkursuose, susitikimuose su studentais, fakultetų šventėse, olimpiadose, konferencijose. VGTU jaunieji mokslininkai bei studentai dalyvauja moksleivių mokymo įstaigose rengiamose konferencijose. VGTU klasių moksleiviams, dalyvavusiems užsiėmimuose, įteikiami specialūs pažymėjimai.