Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Spręsdami moksleivių problemas, sukūrė inovatyvią lentą
![Spręsdami moksleivių problemas, sukūrė inovatyvią lentą](https://naujienos.vgtu.lt/images/1802/90/4/13_2/LinkMenų konkurso nugalėtojai.jpg)
2017-04-19
Spręsdami moksleivių problemas, sukūrė inovatyvią lentą
„Lietuviai – kukli tauta, bet reikia surasti saikingą viduriuką kaip mes: džiaugtis tuo, ką padarei, ir pristatyti kitiems“, – savo sėkme Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybiškumo ir inovacijų centro „LinkMenų fabrikas“ konkurse džiaugėsi Vilniaus licėjaus moksleiviai. Elektronika ir technologijomis besidomintis vienuoliktokas Radvilas Banevičius, Tarptautinio bakalaureato programos moksleivis, vienuoliktokas Elvis Lepardinas bei dvyliktokas programuotojas Gustas Mockus padedami pirmo kurso VGTU studento Dariaus Bruzgulio bei VGTU absolventas Pijus Leonavičius sukūrė „Snap Board“ – įrenginį, tam tikrais intervalais skenuojantį ant lentos rašomą turinį.
„Taip nepasimeta užrašai ir mokiniai gali susitelkti į patį mokymąsi, o ne į informacijos perrašymą. Ant paprastos lentos rašomos informacijos mokinys nespėja nusirašyti. Įrankis leidžia padaryti taip, kad informacija nepasimestų ir būtų koncentruotai pateikiama vienoje vietoje“, – patikslino E. Lepardinas.
![](https://vilniustech.lt/images/1802/90/4/14_1/Išmani lenta.jpg)
Komanda išanalizavo rinką ir rado analogų – dideles, modernias lentas, kainuojančias kelis tūkstančius eurų. Jų idėja paprastesnė, gerokai pigesnė ir gali būti pritaikoma Lietuvos mokyklose. „Ši technologija veikia ant bet kokios lentos, tad tiktų bet kokiame biure ar klasėje, tad nereikia specialių prietaisų ir įrenginių“, – priduria G. Mockus.
Jaunuoliai pasakoja įspūdžius, kuriais konkurso metu dalijosi VGTU dėstytojai, nuogąstaudami, kiek daug gerų inžinerinių idėjų lieka gulėti stalčiuose, aprašytų bakalauro ir magistro darbuose. Idėjos autoriai mano, kad ryžtas ją paversti veikiančiu prototipu padėjo pasiekti savo tikslą. „Kai pristatėme idėją, ji jau buvo neblogai išvystyta. Po konkurso Adas Meškėnas, „LinkMenų fabriko“ vadovas, pasakojo, kad turėjo panašią idėją, bet ją metė, o mes išdrįsome ir įrodėme, kad tai padaryti įmanoma“, – didžiuojasi E. Lepardinas. Jis prisipažįsta, kad buvo įdėta daug darbo, teko susidurti ir su technikos gedimo iššūkiais, tačiau pavyko viską laiku sutvarkyti. Veikiantis demonstracinis modelis įrodė, kad tai realiai įgyvendinama idėja.
Laimėję specialųjį prizą, ketina idėją toliau tobulinti VGTU „LinkMenų fabrike“, tačiau apie darbą šioje srityje kalba atsargiai. Visi sutaria, kad pirmiausia turi pabaigti mokslus, studijas, pasisemti žinių ir patirties. Nepaisydami užimtumo, kūrėjai tiki savo idėja, nori sukurti bent vieną realiai veikiantį modelį, pritaikytą komerciniams tikslams, ir tada tolesnę plėtrą perduoti į kitas rankas. Jaunuoliai mąsto plačiai, mano, kad pasisekimo sulauktų Suomijos rinkoje, nes šios šalies valdžia skiria daug dėmesio edukacijai ir jos kokybei.
Visą straipsnį galima paskatyti ČIA