Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Šiauliuose pristatytos VGTU Verslo vadybos fakulteto studijų programos
2016-03-25
Šiauliuose pristatytos VGTU Verslo vadybos fakulteto studijų programos
Š. m. kovo 21 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Verslo vadybos fakulteto Verslo technologijų katedros lektorė dr. Alma Mačiulytė-Šniukienė dalyvavo Lietuvos moksleivių sąjungos Šiaulių mokinių savivaldų informavimo centro projekte „Karjeros savaitė“. Šis renginys skirtas moksleiviams, siekiantiems sužinoti apie dominančias specialybes, galimybes studijuojant ir ieškant darbo.
Renginio metu lektorė pristatė VGTU Verslo valdybos fakulteto studijų programas, galimybes įgyti tarptautinės patirties dalyvaujant Erasmus mainų ir kitose programose, supažindino moksleivius su fakulteto suteikiamomis galimybėmis kaupti bei plėtoti alternatyvias žinias ir gebėjimus dalyvaujant studentų mokslinės draugijos veikloje, turiningai leisti laisvalaikį įsitraukiant į sporto komandas ar meno kolektyvus.
Atkreiptas studentų dėmesys ir į tai, kad moksleiviai kasmetinės Karjeros mugės metu turi išskirtinę galimybę tiesiogiai bendrauti su įmonių atstovais, sužinoti įmonių keliamus reikalavimus jaunam specialistui, susirasti praktikos ar darbo vietas. Pažymėta, kad kasmet organizuojami viešų paskaitų (kurias skaito savo srities profesionalai) ciklai, kurių metu studentai įgyja papildomų žinių ir kompetencijų, skatinami tobulėti, kurti, veikti bei įgyvendinti savo idėjas. Akcentuota, kad studentai gali dalyvauti simuliaciniuose darbo ir praktikos pokalbiuose, vykti į verslo įmones (VGTU Verslo ir vadybos fakulteto partneres) ir iš arčiau susipažinti su jų veikla, darbo metodais.
Paskaitos eigoje taip pat diskutuota apie ekonomikos ir verslumo srities specialybes, jų specifiką, galimybes įsidarbinti, kilti karjeros laiptais ar kurti verslą.„Džiaugiuosi, kad į renginį susirinko motyvuoti moksleiviai, drąsiai keliantys juos dominančius klausimus, atvirai diskutuojantys ir perteikiantys savo požiūrį. Džiaugiuosi, kad remdamasi savo darbine patirtimi verslo sektoriuje ir mokslo srityje galėjau pagrįsti asmeniui tinkamos specialybės pasirinkimo svarbą. Nuoširdžiai linkiu, kad kiekvienas moksleivis pasirinktų jam tinkančią specialybę ar profesiją, kuri suteiktų ne tik profesinio tobulėjimo ir karjeros galimybes, bet ir teiktų džiugesį. Tik savo darbu patenkintas, motyvuotas žmogus gali dirbti kūrybiškai, kelti ir įgyvendinti naujas idėjas, taip prisidedant prie savo šalies socialinės ir ekonominės gerovės, pilietiškumo skatinimo. Matydama tokius motyvuotus moksleivius tikiu, kad jų dėka Lietuva taps laimės ekonomikos šalimi“ (dr. A. Mačiulytė-Šniukienė).