Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Seminaras mokytojams „Mokomųjų dalykų tęstinumas VGTU“
2014-11-03
Seminaras mokytojams „Mokomųjų dalykų tęstinumas VGTU“
Tampa gera tradicija pakviesti vidurinių mokyklų ir gimnazijų mokytojus iš visos Lietuvos į seminarą „Mokomųjų dalykų tęstinumas VGTU“. Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro renginio dalyvius – matematikos, informacinių technologijų, fizikos, chemijos, braižybos, ekonomikos mokytojus, pasveikino universiteto rektorius Alfonsas Daniūnas. Studijų prorektorius Romualdas Kliukas supažindino su VGTU bakalauro studijų programomis, jų naujovėmis, priėmimo į studijas 2015 m. ir 2016 m. sąlygomis, konkursinio balo sandara. Mokomųjų dalykų mokyklose ir brandos egzaminų pasirinkimo įtaką studijoms pabrėžė Fizikos, Chemijos ir bioinžinerijos, Inžinerinės grafikos, Matematinės statistikos, Socialinės ekonomikos ir vadybos katedrų vedėjai ir dėstytojai. Mokomųjų dalykų tęstinumas universitete buvo praktiškai demonstruojamas laboratorijose, kur taikomi šių mokslų dėsniai.
Kadangi kiekvienoje studijų programoje mūsų universiteto studentai susiduria su informacinėmis technologijomis, paskaitą apie šio mokomojo dalyko pasirinkimą mokyklose ir brandos egzamino laikymo svarbą, į ką mokiniams reikia kreipti dėmesį laikant egzaminą ir kaip jam pasirengti skaitė Informacinių technologijų katedros dėstytojos Lina Pupeikienė ir Nijolė Čeikienė. Seminaro dalyviai išklausė Nacionalinio egzaminų centro direktoriaus pavaduotojo Pavel Čuchonski informaciją apie šių metų brandos valstybinių egzaminų rezultatus, numatomus pasikeitimus 2015 m. ir 2016 m. egzaminų vykdyme, atliekamą pagrindinio ugdymo pasiekimų analizę ir jos išvadų praktinį taikymą mokyklose.
Su seminaro svečiais bendravo SPIC direktorė Valerija Bernotienė, URD darbuotoja Rasa Žiobakaitė. Universiteto studentai Vytautas Tamulėnas, Diana Mitrofanova ir Austėja Raugaitė papasakojo apie dalines studijas Pietų Korėjoje, Ispanijoje, Rumunijoje, kur jie buvo išvykę pagal tarptautines mainų programas. Baigiantis renginiui mokytojai aptarė bendradarbiavimo su universitetu galimybes, organizuojant užsiėmimus moksleiviams universiteto laboratorijose, auditorijose ar nuotoliniu būdu.
Mokytojai, jų žinios ir patarimai turi didelę įtaką mokinių pasirengimui stoti į vieną ar kitą aukštąją mokyklą, kaip ir renkantis profesiją, todėl šio seminaro tikslas – siekti, kad kuo daugiau mokinių rinktųsi tiksliuosius mokslus, jų mokymąsi A lygiu ir taptų puikiais mūsų universiteto studentais.