Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
RESTA 2017: kuo šiemet nustebins VGTU atstovai?
2017-04-26
RESTA 2017: kuo šiemet nustebins VGTU atstovai?
Balandžio 26–29 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksta tarptautinė statybų ir remonto paroda RESTA 2017.
Šiais metais parodoje dalyvauja 540 įmonių iš Lietuvos ir 17 užsienio valstybių: Austrijos, Baltarusijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, Norvegijos, Portugalijos, Rusijos Federacijos, Suomijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos.
Vienas pagrindinių parodos akcentų – skaitmeninė statyba, BIM (angl. BIM – Building Information Modelling) ir kiti pažangūs IT sprendimai statyboje.
Skaitmeninė statyba ir statinio informacinio modeliavimo metodologija – neišvengiama revoliucija statybų sektoriuje. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) aktyviai veikia BIM įtvirtinimo Lietuvoje projektuose ir parodos metu pristatys aktualiausias šios srities naujoves.
VGTU paviljonas šiemet stovi atskiroje SKAITMENINĖS STATYBOS salėje, kurioje įmonės pristato Lietuvoje jau naudojamus BIM ir kt. išmanius sprendimus, naujų technologijų galimybes statyboje, gerąją užsienio šalių praktiką ir kt.
VGTU parodoje pristato VGTU skaitmeninio miesto projekto antrąjį vystymo etapą. 2016 metais sukurtas pilotinis projektas per šį laiką gerokai patobulėjo ir pasiekė aukštesnį lygį. Kardinaliai atnaujintas VGTU skaitmeninio miestelio modelis: VGTU mokslininkai, bendradarbiaudami su kompanija „IT Logika“ (DroneTeam.LT) bepiločiais orlaiviais nufotografavo visą VGTU miestelį ir iš nuotraukų rinkinio sukūrė profesionalios kokybės, detalesnį ir daug didesnės teritorijos 3D realybės modelį.
Jame bus išdėstyti su tiksliu geoerdviniu pririšimu ne tik esami, bet ir būsimieji VGTU Transporto inžinerijos fakulteto ir laboratorijų pastatai, pagal archyvinę medžiagą atstatomi visų egzistuojančių statinių 3D (BIM) modeliai, patikslintas ir detalizuotas VGTU Mokslo ir administracijos centro korpusas. Visi modeliai, elektroniniai bei skanuoti archyviniai dokumentai yra kaupiami, saugomi ir naudojami iš bendrosios duomenų valdymo aplinkos.
Šie modeliai su visa aplinka gali būti naudojami realiems teritorijos vystymo BIM projektams, įvairiems BIM eksperimentams, simuliacijoms ir „žaidimams“, mokymo tikslais. Bet svarbiausia idėja yra sukurti šiuolaikišką profesionalią aplinką VGTU turto valdymo operacijoms atlikti (FM).
Šis modelis yra demonstruojamas parodos metu kartu su HTC VIVE virtualios realybės technologijomis. Stendo lankytojai gali jame virtualiai pasivaikščioti, pamatyti dar tik projektuojamus ar statomus pastatus.
Prie šio projekto realizacijos idėjos prisidėjo Statinių skaitmeninio ir informacinio modeliavimo centras, Geodezijos ir kadastro katedra, Grafinių sistemų katedra, VGTU „LinkMenų fabrikas“.
VGTU stende taip pat pristatomi universiteto ruošiamų BIM specialistų darbai, studijų programos, kvalifikacijos tobulinimo kursų programos, vyksta trumpos BIM tematikos paskaitos, diskusijos.