Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Profesorius Robert Coelen: turime prisijaukinti Aziją
2016-11-07
Profesorius Robert Coelen: turime prisijaukinti Aziją
Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) lankėsi aukštojo mokslo internacionalizavimo profesorius dr. Robert Coelen. Buvęs EAIE valdybos ir redkolegijos narys, EuroScholars bendrasteigėjas, žurnalo Journal of Studies in International Education redkolegijos narys R. Coelen yra plačiai pripažintas ekspertas aukštojo mokslo tarptautiškumo, studijų kokybės, tarptautinių reitingų ir kitais klausimais.
Per daugiau nei 20 metų vadovavimo tarptautinei plėtrai universitetuose Australijoje, Azijoje ir Europoje, profesorius įgijo unikalią patirtį kuriant ir dirbant su unikaliu studijų eksporto modeliu – mobiliais universitetų padaliniais (angl. International branch campus) Pietų Afrikoje, Tailande, Indonezijoje ir Katare.
Profesorius susitiko su VGTU doktorantais ir mokslininkais, tiriančiais aukštojo mokslo vadybos ir tarptautiškumo klausimus, dalyvavo diskusijoje apie tarptautiškumo paradigmos kaitą. Aukštojo mokslo internacionalizavimas – tai tarptautinės, tarpkultūrinės ir globalinės dimensijos integravimas į aukštojo mokslo tikslus, funkcijas ir vykdymą, stiprinant studijų ir mokslo kokybę visiems studentams ir darbuotojams ir prasmingai prisidedant prie visuomenės gerovės. Tokia samprata gerokai skiriasi nuo tradicinio požiūrio, formuoja platesnį požiūrį į tarptautiškumą bei orientuoja į tarptautinės veiklos plėtrą, kokybę ir visų suinteresuotų grupių įtraukimą.
R. Coelen su doktorantais diskutavo apie ateities įtakos zonų persiskirstymą pasaulio regionuose, kalbėta apie Azijos šalių kilimą ne tik ekonominiame, bet ir aukštojo mokslo kontekste. „Azijos šalių inovacijų kultūra ir aukštojo mokslo tarptautiškumo politika įgauna vis didesnę įtaką žinių ekonomikai kituose pasaulio regionuose. Pasaulio gravitacijos centras juda rytų link. Jeigu norime padėti dabartiniam jaunimui tapti konkurencingais profesionalais rytojaus pasaulyje, turime prisijaukinti Aziją“, – sako prof. dr. R. Coelen.
Diskusija apie Azijos rinkas aktuali VGTU tarptautinių veiklų kontekste – Azijos šalys sudaro apie 25% VGTU tarptautinių partnerių portfolio.
„Prognozuojama, kad 2050 m. Azijos šalyse bus generuojama daugiau nei 50 proc. pasaulio BVP. Ruošiame savo absolventus ateičiai, kurioje labai svarbus Azijos verslo ir mokslo vaidmuo. VGTU studentai ir mokslininkai jau dabar studijuoja, skaito paskaitas, atlieka tyrimus geriausiuose Pietų Korėjos, Japonijos, Taivano universitetuose. Artimiausioje ateityje planuojame stiprinti pozicijas Kinijoje, Indonezijoje, Malaizijoje“, – sako VGTU strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė.