Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Profesionalių sukurta asociacija keis požiūrį į moterų lyderystę ir karjerą
![Profesionalių sukurta asociacija keis požiūrį į moterų lyderystę ir karjerą](https://naujienos.vgtu.lt/images/1822/91/4/18_2/jelena.jpg)
2017-04-26
Profesionalių sukurta asociacija keis požiūrį į moterų lyderystę ir karjerą
Verslo ir visuomeninėje aplinkoje aktyvios moterys susibūrė į asociaciją „Lyderė“ ir skatins moterų lyderystę bei karjeros siekį. Asociacijos tikslai – užtikrinti lyčių balansą vadovaujančiose pozicijose viešajame bei privačiajame sektoriuje, panaikinti atlygio skirtumus ir pritaikyti pripažintas tarptautines gerąsias praktikas moterų karjeros srityje.
Asociacijos branduolį sudaro 8 jos steigėjos – „Swedbank“ vadovė Dovilė Grigienė, „Ellex Valiūnas“ partnerė Dovilė Burgienė, „Nasdaq“ viceprezidentė Arminta Saladžienė, „Lietuvos paštas“ vadovė Lina Minderienė, Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė, VGTU Verslo vadybos fakulteto dekanė Jelena Stankevičienė, „Deloitte“ Mokesčių paslaugų departamento vadovė Kristine Jarve, ir „Telia Lietuva“ teisės vadovė Giedrė Kaminskaitė-Salters. Pagal numatytą veiklos modelį asociacijai po pusmetį vadovaus dvi jos steigėjos. Šiuo metu šias pareigas užima Dovilė Grigienė ir Giedrė Kaminskaitė-Salters. Asociacijos nariais bus kviečiami tapti verslo ir kitų sričių lyderiai – moterys ir vyrai, taip pat įmonės ir kitos organizacijos, kurios vertina lygių galimybių temos svarbą ir naudą jų veiklai.
„Pasaulio ekonomikos forumo duomenimis Lietuva pirmauja pagal išsilavinimo prieinamumą moterims ir vyrams, tačiau akcinių bendrovių valdybose moterys sudaro tik 19%, o įmonių, kurioms vadovauja moteris, yra tik 21%. Moterų dalyvaujančių politikoje ir viešajame valdyme yra tik 24%. Asociacija „Lyderė“ nori paskatinti viešas diskusijas šiuo klausimu, keisti visuomenės požiūrį į moteris lyderes bei rodyti pozityvius asmeninius pavyzdžius kaip subalansuoti moters darbą, gyvenimą ir karjerą. Ir tai svarbu daryti jau universitete“, – kalbėjo VGTU Verslo vadybos fakulteto dekanė prof. dr. J. Stankevičienė.
„Daug dirbančioms moterims nėra lengva rasti balansą tarp karjeros, šeimos ir asmeninio tobulėjimo. Dažnai moterys, abejodamos ar joms pavyks viską suderinti, ankstyvoje karjeros stadijoje atsisako ambicingesnių profesinių planų, todėl galiausiai jos rečiau nei vyrai užima vadovaujančias pareigas. Prie to prisideda tiek visuomenės požiūris į moteriškumą, motinystę ir moterų profesines ambicijas, tiek pačių moterų baimė neatitikti vyraujančio visuomenės požiūrio, tiek ir nepakankamai išplėtotos valstybės paslaugos, susijusios su vaikų priežiūra. Atsižvelgiant į tai, imsimės realių veiksmų šiai situacijai keisti. Mūsų planuose – pripažintų profesionalių moterų bendruomenės kūrimas, visuomenės lyderių įtraukimas į moterų karjeros temos plėtojimą, reikiamų pokyčių teisinėje bazėje inicijavimas, mentorystės programos kūrimas ir kitos veiklos. Norime savo pavyzdžiu įkvėpti kuo daugiau moterų siekti profesinių aukštumų, padėti sudaryti palankesnes sąlygas joms siekti karjeros,“ – teigia viena iš asociacijos „Lyderė“ steigėjų Dovilė Burgienė.
Asociacija „Lyderė“ nuo kitų panašaus tipo organizacijų skirsis tuo, kad didelis dėmesys čia bus skiriamas moterų – savo profesinės srities lyderių – bendruomenės kūrimui. Asociacija teiks rekomendacijas ieškantiems įmonių vadovių, valdybų narių ar potencialių kandidačių kitoms vadovaujančioms pareigoms užimti.
Bendradarbiaujant su akademine bendruomene, bus vykdoma švietėjiška veikla karjeros planavimo klausimais, taip pat bus viešinami mokslinių tyrimų rezultatai, vertinantys lyčių lygybės aspektus viešajame ir privačiame sektoriuje, lyčių balanso vadovaujančiose pozicijose naudą Lietuvos ekonomikai bei verslo ar kitoms organizacijoms. Asociacijos narės dalinsis patirtimi su karjeros siekiančiomis moterimis per vykdomas mentorystės programas, taip pat pasisakydamos įvairiuose renginiuose bei žiniasklaidoje.
„Asociacijos veiklos dėmesio centre nuolat bus lygybės klausimai. Planuojame aktyviai skatinti diskusijas apie šios srities aktualijas pasaulyje, siekti lyčių balanso ir įvairovės tiek viešajame, tiek privačiajame sektoriuje bei dalintis gerąja praktika. Taip pat dėsime pastangas visuomenėje mažinant skirtumą tarp vyrų ir moterų atlyginimų. Taigi bendromis jėgomis sieksime didinti moterų įsitraukimą į darbo rinką ir konkrečiais pavyzdžiais skatinti pozityvų visuomenės požiūrį į karjeros siekiančias moteris,“ – pasakoja Giedrė Kaminskaitė-Salters.