Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Penkiems VGTU studentams – GHF fondo skatinamosios stipendijos
2015-10-20
Penkiems VGTU studentams – GHF fondo skatinamosios stipendijos
Vakar Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos inžinerijos katedros Haas techninio ugdymo centre Mechanikos fakulteto dekanui prof. Algirdui Vaclovui Valiuliui buvo iškilmingai įteiktas Džino Haaso fondo (Gene Haas Foundation – GHF) 10 000 dolerių vertės simbolinis čekis. Jį įteikė universitete viešintis svečias iš Belgijos Haas Automation Europe HTEC ir studijų partnerystės koordinatorius Simon Vanmaekelbergh. Ypač džiugu, jog pusė GHF fondo paramos yra skirta paremti pažangiausius Mechanikos fakulteto studentus, besimokančius metalo mechaninio apdirbimo technologijas.
Tai – pirmasis kartas, kai šis fondas skyrė pinigus Lietuvos mokymo įstaigai. Kaip pabrėžė HAAS Automation Europe atstovas, sprendimas skirti paramą buvo priimtas įvertinant naudingą ir aktyvų VGTU darbą regione, rengiant kompiuterinio valdymo (CNC – Computer Numerical Control) technologijų specialistus.
Vienkartinėmis skatinamosiomis 890 eurų vertės GHF stipendijomis buvo apdovanoti II pakopos Pramonės inžinerijos studijų programos, Pramonės technologijos specializacijos antrakursė Urtė Vainauskaitė, I pakopos Gamybos inžinerijos ir valdymo studijų programos, Pramonės technologijos specializacijos trečiakursė Karolina Šlikaitė ir tos pačios studijų programos bei specializacijos ketvirtakursiai: Aurelija Baltuonytė, Dovilė Tratulytė ir Tadas Vengalis. Jiems taip pat buvo įteikti simboliniai čekiai.
Džino Haaso fondas – privatus fondas, 1999 metais įsteigtas HAAS Automation Inc. įkūrėjo ir prezidento, pasaulyje žinomo mecenato Džino Fransiso Haaso. Jo 1983 metais įkurta nedidelė pasukamųjų stalų ir staklių įtaisų gamyklėlė per 30 metų išsiplėtė iki didžiausios JAV ir vienos iš didžiausių pasaulyje. Bilijono JAV dolerių vertės CNC staklių gamybos įmonės gamybiniai plotai Oksnarde (Kalifornijos valstija) užima daugiau nei 93 000 kvadratinių metrų. Džino Haaso fondo tikslas – teikti paramą mokymo įstaigoms, rengiančioms specialistus, dirbančius metalo apdirbimo ir CNC technologijų srityse, gerinti tokių mokyklų CNC įrenginių klasių materialinę bazę, motyvuoti ir skatinti studentus studijuoti su metalo apdirbimo pjovimu bei technologijomis susijusius mokslus. Nuo fondo įsikūrimo pradžios parama suteikta apie 1200 mokymo įstaigų, išdalinta daugiau nei 27 mln. JAV dolerių paramos.
Tai – jau ne pirmas sėkmingo VGTU bendradarbiavimo su JAV CNC staklių gamybos milžinu atvejis. 2012 metų gegužės pradžioje VGTU Mechanikos fakulteto Mechanikos inžinerijos katedros Mašinų ir technologijų mokomojoje laboratorijoje buvo iškilmingai atidarytas pirmas ir iki šiol vienintelis Lietuvoje Haas techninio ugdymo centras (Haas Technical Education Center – HTEC). HTEC tarptautinės programos misija yra stiprinti techninio ugdymo centrų ryšius su vietiniais HAAS Automation Inc. įmonės atstovais, plėsti bendradarbiavimą (tame tarpe – ir tarptautinį) tarp mokymo įstaigų ir apdirbimo įmonių, skatinti skirtingų šalių Haas techninio ugdymo centrus dalintis patirtimi.
Vadim Mokšin
Džino Haaso fondo paramos projekto koordinatorius,
Mechanikos inžinerijos katedros profesorius