Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Nuo šiandien VGTU studentai galės nemokamai naudotis „Microsoft“ programine įranga
![Nuo šiandien VGTU studentai galės nemokamai naudotis „Microsoft“ programine įranga](https://naujienos.vgtu.lt/images/1532/76/3/7_2/studentas_prie_kompiuterio.jpg)
2016-12-01
Nuo šiandien VGTU studentai galės nemokamai naudotis „Microsoft“ programine įranga
Jau nuo šiandien Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai galės visiškai nemokamai naudotis „Windows 10 Education“, „Office“ bei „Office 365“ programomis, nes „Microsoft“ pasirašė susitarimą su EDINA konsorciumu, vienijančiu didžiąją dalį šalies universitetų ir kolegijų.
„Šis susitarimas – didelis žingsnis į priekį, modernizuojant Lietuvos universitetų ir kolegijų IT infrastruktūrą. Nuo šiol tie konsorciumo EDINA nariai, kuriuose yra bent 100 kompiuterizuotų darbo vietų darbuotojams, galės savo administraciją ir dėstytojus aprūpinti naujausia programine įranga ženkliai palankesnėmis kainomis, o studentus – visiškai nemokamai“, – sako Ingrida Stankevičienė, „Microsoft Lietuva“ švietimo programų vadovė.
Pagal susitarimą VGTU studentams leidžiama nuotoliniu būdu naudotis legalia programine įranga: naudoti arba savo kompiuteryje įsidiegti Microsoft Office programinės įrangos paketą „Office 365“ bei „Kivuto“, suteikiantį prieigą prie Microsoft Windows operacinės sistemos ir kitos programinės įrangos (IBM Bluemix, EndNote X8, Minitab 17 ir kt.), kurią galima įsigyti už simbolišką studentišką kainą.
Šią programinę įrangą VGTU studentai gali pasiekti per interneto vartus Mano VGTU. Atvirai prieinamos ir daugelis kitų studijų procesui skirtų programų, pvz., Adobe, Autodesk programų paketai ir kt.
„Šis žingsnis – puikus pavyzdys, kaip tarpusavyje gali susitarti aukštosios mokyklos. Siekiame, kad ateityje panaši konsolidacija būtų taikoma ir kitiems IT paslaugų bei infrastruktūros tiekėjams. Verslas gali pasimokyti iš mūsų“, – sako VGTU Informacinių technologijų ir sistemų centro vadovė E. Radvilė.
Kaip pastebi I. Stankevičienė, planuojama, kad per artimiausius metus minėto susitarimo rėmuose programinė įranga bus atnaujinta bent 3 tūkst. nuolatinių universitetų ir kolegijų darbuotojų, o per ateinančius tris metus (tiek galios susitarimas) šis skaičius išaugs iki 9 tūkstančių. Per šį laikotarpį prieigą prie nemokamos programinės įrangos gaus apie 100 tūkst. universitetų ir kolegijų studentų.