Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Naujos VGTU studijų programos – ateities specialistams
2016-03-02
Naujos VGTU studijų programos – ateities specialistams
Dabartiniame technologijų amžiuje viskas kinta neįtikėtinai greitai – kažkas naujo išrandama, sukuriama kas minutę. Tokiame inovacijų laikmetyje reikalingi visapusiški, modernūs, naująsias technologijas greitai perprantantys ir įvaldę kūrėjai. Atsižvelgdamas į tendencijas būtent tokiems specialistams ruošti Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) siūlo naujas šiuolaikiškas studijų programas – Daiktų interneto, Elektros energetikos, Multimedijos, Saugos sistemų ir Transporto saugaus eismo inžinerijas, Moderniųjų technologijų matematiką bei Organizacijų valdymą.
Šių programų specialistų labai reikia darbdaviams, todėl tokios įmonės kaip UAB „Affecto Lietuva“, UAB „Telia Soneros“ grupė, UAB „Omnitel“, AB „Lietuvos geležinkeliai“, LR Susisiekimo ministerija ir kitos pačios aktyviai įsitraukia į studijų programų sudarymą, parengimą, aktyviai bendradarbiauja su universitetu jas tobulindamos.
Norintys stoti į VGTU šiemet turi atkreipti dėmesį į pasikeitusią priėmimo tvarką. Siekiant gerinti aukštojo mokslo kokybę, 2016 m. stojantiesiems į VGTU bus taikoma aukštesnė minimalaus stojamojo balo kartelė: į pirmosios pakopos arba vientisųjų studijų programas bus priimami asmenys, kurių konkursinis balas ne mažesnis kaip 2 ir kad stojantieji į valstybės nefinansuojamas vietas, įgiję vidurinį išsilavinimą 2016 m., turi būti išlaikę vieną bet kurio dalyko valstybinį brandos egzaminą.
Su kiekviena nauja studijų programa galima susipažinti išsamiau:
1. DAIKTŲ INTERNETO INŽINERIJA
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis – elektronikos ir elektros inžinerijos bakalauras
Studijų forma ir trukmė – nuolatinės studijos (4 metai)
Didžiausios tarptautinės elektros ir elektronikos inžinerijos specialistų asociacijos (IEEE) analitikų nuomone, plėtojantis daiktų internetui, iki 2020 m. pasaulyje atsiras daugiau kaip milijonas naujų darbo vietų. Daiktų interneto inžinerijos studijų programa – tai į ateitį nukreiptos studijos, kuriose parengiami plataus profilio elektronikos inžinerijos specialistai, turintys gilių, nuo šiuolaikinio technologijų pasaulio neatsiejamų, kompiuterijos ir telekomunikacijų inžinerijos žinių bei gebėjimų. Daiktų interneto inžinerija yra tarpdisciplininė studijų programa, jungianti elektronikos, kompiuterių ir telekomunikacijų inžinerijos šakas ir aukštąsias technologijas.
Daiktų interneto inžinerijos studijų programą baigę absolventai įgys puikias elektronikos, kompiuterizuotų sistemų, programavimo ir šiuolaikinių duomenų perdavimo technologijų žinias ir gebėjimus. Tai leis jauniems specialistams įsitraukti į veiklas, kuriose vykdomi tyrimai ir kuriami nauji produktai (R&D), eksploatuojami, valdomi ir projektuojami informacinių ir telekomunikacinių technologijų sprendimai.
Baigusių studijas specialistų lauks telekomunikacinės ir specializuotos ryšio įrangos kūrėjų ir gamintojų įmonės (pvz.: UAB „Teltonika“, UAB „Wilibox“), didžiausios šalies ryšio tinklų operatorių įmonės (UAB „Omnitel“, UAB „Tele2“, UAB „Bitė Lietuva“), duomenų centrai (UAB „Baltnetos komunikacijos“) ir kitos naujausias IT technologijas kuriančios, diegiančios ar naudojančios įmonės ar institucijos.
2. ELEKTROS ENERGETIKOS INŽINERIJA
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis – elektronikos ir elektros inžinerijos bakalauras
Studijų forma ir trukmė – nuolatinės studijos (4 metai)
Darbo rinkos tyrimai rodo, jog elektronikos ir elektros energetikos inžinerijos srities specialistų poreikis Lietuvos ir užsienio darbo rinkose nuolat didėja. VGTU, bendradarbiaudamas su energetikos verslo sektoriaus atstovais, siūlo modernią ir paklausią energetikos srities specializaciją, kuri apima visas elektros generavimo, kaupimo bei paskirstymo problemas. Tai nuolat besivystanti sritis, kurioje moderniausios technologijos yra raktas į efektyvios ir švariosios elektros energijos gamybos būdus. Studentui suteikiamas platus žinių spektras, pradedant nuo fundamentalių elektronikos žinių ir baigiant moderniosiomis energetikos technologijomis bei išmaniosiomis elektronikos valdymo sistemomis.
Baigę studijas elektros energetikos inžinerijos studijų absolventai gebės projektuoti elektroninius įtaisus, projektuoti ir prižiūrėti energetikos sistemas, vykdyti energetikos sistemų diagnostiką, integruoti elektronikos ir elektros inžinerijos naujoves į esamas energetikos sistemas, vykdyti įvairaus sudėtingumo inžinerines užduotis skirtingais valdymo lygmenimis, vykdyti eksperimentus, derinti teorinius ir praktikos elementus, analizuoti ir spręsti elektros energetikos problemas, kurti išmaniąsias elektros ir elektronikos inžinerijos srities sistemas.
Baigę studijas specialistai galės dirbti Lietuvos ar užsienio įmonėse, užsiimančiose elektros energijos perdavimu, elektros tinklų eksploatavimu, dirbančiose elektros ir elektronikos inžinerijos srityse, pvz., AB „Litgrid“, UAB „Baltpool“, UAB „Tetas“, AB „Vilniaus energija“ ir kt.
3. MULTIMEDIJOS INŽINERIJA
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis – elektronikos ir elektros inžinerijos bakalauras
Studijų forma ir trukmė – nuolatinės studijos (4 metai)
Multimedijos inžinerijos studijų programa skirta tiems, kas nori išmokti programuoti įvairaus tipo įterptines sistemas, suprasti elektronikos veikimo principus, elektroninių sistemų projektavimo metodus, taip pat nori iš karto taikyti studijų metu naujai įgytas žinias ir gebėjimus praktikoje: patys studijų metu suprojektuoti ir pasigaminti garso stiprintuvą, garso efektų sistemą, išmaniąją vaizdo stebėjimo sistemą ar kitą multimedijos sistemose taikomą komponentą. Studijų metu įgyjamos žinios apie naujas debesų kompiuterijos, internetines technologijas ir jų pritaikymą sujungiant kompiuterius, išmaniuosius telefonus ir įvairiausius multimedijos įrenginius.
Baigę studijas specialistai gebės projektuoti multimedijos elektronikos įtaisus vadovaudamiesi pasauliniais elektronikos projektavimo standartais. Galėsi kurti ir rašyti programas įterptinėms sistemoms, kurias integruojant yra kuriamos sudėtingos vaizdo, garso ir kitokio tipo skaitmeninių signalų įrašymo, analizės, atkūrimo sistemos. Studijų metu įgytos specializuotos žinios leis argumentuotai vertinti esamų multimedijos elektroninių sistemų efektyvumą, įžvelgti šių sistemų tobulinimo galimybes, o įgyti praktiniai įgūdžiai leis pasiūlyti galimus sistemų tobulinimo sprendimus ir įgyvendinti naujas idėjas koncepciniuose modeliuose ar prototipuose.
Savo karjerą specialistai galės vystyti Lietuvos ir užsienio įmonėse, kurios kuria, diegia ar prižiūri specializuotas multimedijos arba bendrosios paskirties elektronines sistemas, pvz., UAB „Fima“, UAB „Ruptela“, UAB „Elgama-elektronika“, „G&B Sistemos“, „BK grupė“ ir daugelis kitų.
4. MODERNIŲJŲ TECHNOLOGIJŲ MATEMATIKA
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis – taikomosios matematikos bakalauras
Studijų forma ir trukmė – nuolatinės studijos (4 metai)
Šiandieniniame pasaulyje ima dominuoti moderniųjų informacinių technologijų veikimu grįsti nauji produktai ir paslaugos. Vis labiau paklausūs tampa specialistai, gebantys ne tik naudotis moderniosiomis technologijomis, bet ir kurti naujus įvairioms sritims reikalingus produktus, paremtus matematikos ir informatikos mokslų žinių taikymu, valdyti ir analizuoti duomenis, rūpintis jų sauga.
Moderniųjų technologijų matematikos studijose bus rengiami aukšto lygio specialistai, ne tik klasikinės matematikos žinovai, bet gebantys veikti kelių sričių sandūroje, transformuojantys įgytas žinias ir suprantantys matematikos taikymo galimybes įvairiose gyvenimo srityse: finansų sektoriuje, draudimo kompanijų veikloje, elektronikoje, medicinoje, informacinių technologijų, paslaugų srityje ir pan. Kadangi moderniųjų technologijų matematikos studijų programa rengiama aktyviai dalyvaujant socialiniams partneriams, planuojama, kad partnerių įmonės kasmet galės įdarbinti dalį studijų programos absolventų.
Baigę šią studijų programą bus pasirengę ne tik taikyti, bet ir kurti naujus moderniosiomis technologijomis pagrįstus produktus ir paslaugas, paremtas matematikos taikymu įvairiose gyvenimo srityse.
Karjerą jaunieji specialistai galės kurti įvairiose įmonėse ir įstaigose. Šių studijų programos absolventų privalumu darbo rinkoje bus platus akiratis ir pažintis su labai skirtingais produktais. Gilios matematikos žinios ir loginis analitinis mąstymas leis įvairių sričių žinias transformuoti ieškant naujų technologinių sprendimų, kuriant naujas paslaugas, prognozuojant ir vertinant rinkos situaciją.
5. SAUGOS SISTEMŲ INŽINERIJA
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis – saugos inžinerijos bakalauras
Studijų forma ir trukmė – nuolatinės studijos (4 metai)
Sauga yra svarbiausias veiksnys visose srityse. Programa suteiks bendrų technikos mokslų žinių bei išsamių saugos sistemų projektavimo, diegimo, plėtros žinių ir įgūdžių. Saugos sistemų inžinerijos absolventai gebės kritiškai vertinti, optimizuoti ir kurti saugos sistemas. Studijų metu studentai išmoks savarankiškai identifikuoti grėsmes ir pavojus (stichinės nelaimės, technogeninės avarijos, žmogaus tyčiniai ir netyčiniai pavojingi veiksmai ir t. t.), analizuoti saugos veiksnius ir kurti kompleksines prevencines sistemas.
Studijos apims:
1. fizinę saugą, kurios tikslas – atgrasinti potencialius pasikėsinimus architektūrinėmis, statybinėmis, elektroninėmis, organizacinėmis priemonėmis, projektuojant, įrengiant, eksploatuojant ir optimizuojant saugos sistemas;
2. informacinę saugą, kurios tikslas – duomenų apsauga nuo neteisėtos prieigos, naudojimo, atskleidimo, sunaikinimo, pakeitimo ar veiklos sutrikdymo ir pan.;
3. techninę ir darbo priežiūrą, kurios tikslas – technologinių procesų ir įrenginių bei darbo sąlygų administravimas.
Baigę studijų programą jaunieji specialistai gebės inžinerines technologijas pritaikyti saugos sistemoms projektuoti, prižiūrėti ir valdyti, įvairiais saugos aspektais vertinti technologinių sprendimų galimybes, siekiant mažinti nuostolius, operatyviai veikti priimant tinkamus sprendimus ekstremalių situacijų metu, moderniomis inžinerinėmis ir vadybos priemonėmis kompleksiškai spręsti saugos inžinerinių sistemų projektavimo, įrengimo, eksploatavimo ir priežiūros problemas.
Saugos sistemų inžinerijos studijose įgytas žinias ir gebėjimus bus galima pritaikyti visose ūkio ir administravimo bei valdymo srityse. Pasaulyje ši specialybė yra tarp populiariausių studijų programų. Lietuvoje tai pirma ir vienintelė tokio pobūdžio studijų programa.
Specialistai galės įsidarbinti įvairiose valstybinėse ir privačiose struktūrose, vykdančiose saugos administravimo ar (ir) saugos sistemų techninės priežiūros, projektavimo ir įrengimo funkcijas, pvz.: UAB „G4S Lietuva“, UAB „Fima“ ir pan.
6. TRANSPORTO SAUGAUS EISMO INŽINERIJA
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis – saugaus eismo inžinerijos bakalauras
Specializacijos – automobilių eismo sauga, bėginio transporto eismo sauga ir valdymas
Studijų forma ir trukmė – nuolatinės studijos (4 metai)
Saugus eismas yra būtinas darnios transporto sistemos veiksnys, siekiant mažinti transporto keliamą pavojų ir užtikrinti tvarų pėsčiųjų, keleivių ir krovinių judrumą. Transporto eismo saugos sistema užtikrina saugų susisiekimą, kai joje patikimai funkcionuoja šiuolaikiškos priemonės, diegiamos, valdomos ir prižiūrimos kvalifikuotų specialistų. Eismo dalyvių kultūra daro didelę įtaką avaringumo lygiui. Vairuotojų, mašinistų, pėsčiųjų, dviratininkų ir kitų eismo dalyvių atsakingumas – vienas iš mažą avaringumą Vakarų Europos valstybėse užtikrinančių veiksnių. Visų eismo dalyvių atsakingumas, solidarumas ir paslaugumas kartu su saugaus eismo specialistų darbu padėtų dar labiau sumažinti aukų keliuose skaičių.
Transporto saugaus eismo inžinerijos bakalaurai turės žinių apie eismo dalyvių psichofiziologiją, gebės įvertinti žmogiškojo faktoriaus įtaką eismo saugumui ir išmanys pagrindinius sausumos transporto saugaus eismo organizavimo principus. Absolventai gebės taikyti programinę įrangą inžinerinėms saugaus eismo problemoms spręsti ir integruoti technologijos mokslų pasiekimus užtikrinant darnią šalies transporto sektoriaus veiklą.
Baigusių studijas specialistų lauks savivaldybių eismo organizavimo skyriai, valstybinės kelių transporto inspekcijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos kuruojamos organizacijos, valstybinė geležinkelių inspekcija, AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir daugelis kitų.
7. ORGANIZACIJŲ VALDYMAS
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis – vadybos bakalauras
Studijų forma ir trukmė – nuolatinės studijos (4 metai)
Šiuolaikiniame pasaulyje žmogaus gyvenimas neįmanomas be organizacijų teikiamų įvairių paslaugų, prekių, kuriamų intelektinių kūrinių. Organizacijų valdymo studijų programa skirta suteikti gilų supratimą kaip veikia organizacija ir kokią įtaką ji daro žmonių gyvenimui, ugdyti gebėjimus būtinus efektyviam organizacijų valdymui prisitaikant prie dinamiškai kintančios aplinkos.
Organizacijų valdymo studijų metu bus nagrinėjama šiuolaikinių organizacijų valdymo teorija ir praktika, sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo, organizacijų išteklių ir procesų valdymo metodai. Studentai įgis žinių apie verslo ir viešojo sektoriaus organizavimą, strateginį organizacijų valdymą, žmogiškųjų, finansinių, informacinių išteklių ir rizikos valdymą, organizacinę elgseną ir valdymo psichologiją.
Baigę šias studijas studentai turės galimybę dirbti įvairiose srityse, pvz.: verslo, valstybės ir viešojo sektoriaus organizacijose, kuriose reikia tiek puikių asmeninių įgūdžių, tiek ir gebėjimų dirbti komandoje.
Į šias studijų programas priėmimas vyks, jei jos bus įregistruotos (akredituotos) studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre.
Daugiau apie naujas studijų programas galite sužinoti čia: www.vgtu.lt/naujosprogramos