Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Ketvirtojoje „Pertraukoje su rektoriumi“ pristatyti numatomi pokyčiai aukštajame moksle
![Ketvirtojoje „Pertraukoje su rektoriumi“ pristatyti numatomi pokyčiai aukštajame moksle](https://naujienos.vgtu.lt/images/1615/80/4/19_2/DSC_4962.jpg)
2017-02-06
Ketvirtojoje „Pertraukoje su rektoriumi“ pristatyti numatomi pokyčiai aukštajame moksle
Šiandien Centriniuose Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rūmuose vyko jau gražia tradicija tapęs ketvirtasis susitikimų ciklo „Pertrauka su rektoriumi“ renginys. Jo metu VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas universiteto bendruomenei pristatė svarbiausius numatomus pokyčius aukštojo mokslo srityje, taip pat universiteto aktualijas.
„Šiuo metu aukštajame vyksta nemažai pokyčių – apie juos girdime, juos svarstome, bet iki galo nežinome, kaip bus. Taip pat turime nuspręsti, kaip mums patiems būtų geriausia, tad labai gerai, kad susitinkame ir apie tai kalbame“, – sakė A. Daniūnas.
Nors universitetas yra pakankamai stabili struktūra, personalo kaita maža, bet ir čia kartais įvyksta pokyčių – šįkart rektorius pristatė dvi naujas padalinių vadoves: bendruomenei jau gerai pažįstamą Viešosios komunikacijos direkcijos vadovę Dovilę Juršytę, iki šiol dirbusią Rinkodaros skyriaus vedėja, bei naujai prie VGTU kolektyvo prisijungusią Viešųjų pirkimų skyriaus vadovę Kristiną Gaižutienę.
„Labai džiaugiuosi tapusi jūsų bendruomenės nariu. Esu čia dar tik mėnesį, tačiau siekiu įgyti kuo daugiau patirties, susipažįstu su universiteto ir jo bendruomenės poreikiais. Stengsiuosi, kad jie būtų kuo geriau patenkinti ir kviečiu gražiai bei efektyviai bendradarbiauti“, – kalbėjo K. Gaižutienė.
Rektorius bendruomenei taip pat papasakojo Universitetų pažangos konferenciją (UPK), dėl kurios ketinimų sutartį pasirašė keturi didieji Lietuvos universitetai: VGTU, Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas bei Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.
„Šie keturi universitetai, sukurdami UPK, prisiima didesnę atsakomybę nei kiti. Universitetų situacija yra labai skirtinga: vieniems aktualūs stiprėjimo klausimai, kitiems – išlikimo. Neabejoju, jog šios konferencijos įkūrimas yra teisingas sprendimas, įpareigojantis, verčiantis dar labiau pasitempti. Vienas UPK aktualių sprendimų – kad šių metų minimalus stojamasis balas būtų 3, o dar po metų – 4. 2016 metais, kuomet minimalus stojamasis balas buvo 2, tik labai maža dalis įstojusiųjų į VGTU netenkino 3 balų reikalavimo“, – sakė VGTU rektorius.
A. Daniūnas taip pat pastebėjo, jog taip duodamas ženklas moksleiviams, kad, norint studijuoti geriausiuose universitetuose, jie turi pademonstruoti atitinkamus rezultatus. Kiekvienais metais stojimas į aukštąsias mokyklas sudėtingėja, tad jauniems žmonėms reikia labiau pasistengti vidurinėje mokykloje, čia kruopščiai kaupti ir tobulinti savo žinių bagažą.
VGTU rektorius susitikimo su bendruomene metu taip pat atkreipė dėmesį į iš universiteto iškrentančius studentus: „Daugelis atėjusių studentų tikrai nori mokslo, tačiau dėl įvairių priežasčių atsiduria tokioje situacijoje. Ši karta mums atrodo ryžtinga, drąsi, apsisprendusi, bet daugiau pabendravus su jos atstovais akivaizdu, kad, kaip ir visi jauni žmonės, jie turi dvejonių, neapsisprendimų. Turime pagalvoti, ar visi dėstytojai, administracijos darbuotojai, padrąsiname juos tęsti savo studijų kelią, prireikus suteikiame pagalbą“.
A. Daniūnas susitikimo metu taip pat kalbėjo ir apie universitetų tinklo optimizaciją. Pasak jo, jau labai greitai Vyriausybė, Seimas priims sprendimus, kaip turėtų būtų elgiamasi toliau.
„Esame gavę raštą teikti pasiūlymus, kaip galėtume optimizuoti universitetų tinklą. Tai yra kvietimas konsoliduotis tiek horizontalia, tiek vertikalia kryptimi. Pastaroji kalba apie ryšių tarp kolegijų ir universitetų sustiprinimą. Tai nėra labai naujas dalykas, tokia patirtis dažna Vokietijoje, Olandijoje. Horizontalioji kryptis yra tarp universitetinio lygmens aukštųjų mokyklų. VU ir VGTU yra du Vilniaus universitetai, apie kuriuos turi bazuotis sistema. Kaip technologijos universitetas, su mokytojų rengimu nelabai galime turėti ką bendro, tad jungimasis su LEU nesvarstomas. Tuo tarpu MRU yra socialinių mokslų universitetas, tad tam tikras mūsų interesas gali būti, gali būti diskusija“, – sakė A. Daniūnas.
Kiekvieno mėnesio pirmąjį pirmadienį VGTU rektorius universiteto bendruomenei pristato aktualiausius universiteto įvykius, sprendimus bei atsako į Jūsų klausimus. Susitikimai vyksta įvairiuose VGTU rūmuose didžiosios pertraukos metu nuo 13.45 iki 14.30 val.
Iki susitikimo penktojoje „Pertraukoje su rektoriumi“ kovo mėnesį!