Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Iškilių asmenybių gyvenimai sugulė į išskirtinio dizaino knygą
2016-10-17
Iškilių asmenybių gyvenimai sugulė į išskirtinio dizaino knygą
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) leidyklai „Technika“ teko iššūkis išleisti išskirtinę akademinei bendruomenei gerai pažįstamų VGTU profesorių emeritų prisiminimų knygą.
Knygoje „Permainų ir iššūkių keliu“ pateikti VGTU profesorių emeritų pasakojimai leis žinomus žmones pažinti ne tik iš profesinės, bet ir iš kitos, gyvenimiškos, pusės. Aštuoniolika profesorių, kuriuos drąsiai galime vadinti Lietuvos mokslo žvaigždėmis, leidžia skaitytojui keliauti savo asmeninio gyvenimo vingiais. Profesoriai pirmu asmeniu ir savitu stiliumi pasakoja apie savo vaikystę, jaunystę, brandos metus bei svarbiausius gyvenimo faktus ir pasiekimus.
Jauną skaitytoją knygoje pateiktos istorijos gali įkvėpti tikėti savimi, drąsiai priimti iššūkius ir nebijoti permainų. Knygos autorių gyvenimai įrodo, kad dideliu darbu ir užsispyrimu gali pasiekti visko.
„Net kai kurie akademinių bendruomenių nariai mano, kad profesorius emeritas – tai tik išėjęs į pensiją profesorius. Tačiau visame pasaulyje profesoriaus emerito vardą universitetai suteikia tik daugiausiai pasaulio ir šalies mokslui ar menui bei savo universiteto labui nuveikusiems profesoriams. Plačioji Lietuvos, ir ne tik Lietuvos, visuomenė gerai žino Jeilio universiteto profesoriaus emerito Tomo Venclovos vardą. Knygoje „Permainų ir iššūkių keliu“ į nueitą gyvenimo kelią žvelgiantys profesoriai taip pat žinomi Lietuvos, ir ne tik Lietuvos, mokslo visuomenei, gal prisiminimų knygos dėka jie taps labiau žinomi ir plačiajai Lietuvos visuomenei“, – apie kolegas knygos autorius kalbėjo profesorius Raimundas Kirvaitis.
Atsakingoji redaktorė Dalia Markevičiūtė taip apibūdino leidinį: „Knygoje gausu šiltų, nuoširdžių, kartais net poetišku stiliumi pateiktų prisiminimų, atvirai kalbama apie tai, kas stiprino, guodė ir palaikė einant gyvenimo keliu, siekiant didelių pokyčių. Tekstuose atsiskleidžia autentiškas kiekvieno profesoriaus požiūris į gyvenimą. Tačiau per kiekvieno žmogaus asmeninę istoriją papasakota ir Lietuvos, tam tikrų svarbių jos periodų, ir VGTU istorija“.
VGTU leidyklos direktorė Eleonora Dagienė pasakojo apie išskirtinę knygos išvaizdą: „Naujausios spausdintos knygos tendencijos rodo, kad knygų leidėjai siekia dialogo tarp knygos turinio ir išvaizdos, jų vienovės. Norėjome parodyti, kad techninę literatūrą leidžianti leidykla tradicinei spausdintai knygai gali taikyti naujus kūrybiškus sprendimus. Panašiai kaip knygos pavadinime nepabijojome permainų ir drąsiai priėmėme iššūkį. Todėl šiandien savo rankose laikome išskirtinę knygą – kuklus viršelis, nugarėlėje matomas atskirų dalių įrišimas, bet istorijos viduje nepaprastos. Knygos turinys – tai tarsi autorių bendras dienoraštis, ir tokia knyga negali nublankti šalia kitų knygų ir būti šabloniškos ir kasdienės išvaizdos“.
Daugeliui autorių, įpratusių prie tradicinės akademinės knygos pavidalo, knygos išvaizda tapo iššūkiu. Kai kuriems iš jų priimti naujos knygos formą buvo sudėtinga, todėl, gerbiant autorius ir jų požiūrį į knygą, kartu buvo išleista ir tradicinio pavidalo knyga. Tai pirmas atvejis leidyklos istorijoje, kai skaitytojui leidžiama rinktis iš dviejų knygos poligrafinių sprendimų.
Kviečiame susipažinti ir įvertinti bei išrinkti sau labiau patinkantį knygos variantą knygos pristatymo metu, kuris vyks 2016 m. spalio 20 d., ketvirtadienį, 14 val. VGTU Senato posėdžių salėje (VGTU Centriniai rūmai, Saulėtekio al. 11, Vilnius).
VGTU leidyklos „Technika“ informacija