Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Darni plėtra – žiniasklaidos mitas ar Lietuvos realybė? Darni plėtra – praktika ar teorija?
2015-02-20
Darni plėtra – žiniasklaidos mitas ar Lietuvos realybė? Darni plėtra – praktika ar teorija?
Vilniaus Gedimino technikos universiteto Miestų statybos katedros vedėja prof. Marija Burinskienė
Darnią plėtrą sudaro trys skirtingi aspektai: socialinis, ekonominis ir aplinkosaugos. Realiai vykstantys darnios plėtros procesai tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje yra labai brangūs. Ir ypač, jei norime tarpusavyje suderinti šiuos skirtingus aspektus: pasirūpinti, kad nebūtų socialinės atskirties, mažinti skurdą, siekti, kad visi žmonės būtų pakankamai aprūpinti, nežaloti, o saugoti gamtos išteklius, siekti geros gyvenimo kokybės. Visi norime elementaraus komforto. O visa tai tikrai kainuoja labai daug.
Darni plėtra yra siekiamybė. Ji kaip siekiamybė ir išlieka. Bet kada ją pasieksime? Mano nuomone, kad tai bus padaryta dar negreitai ir darnios plėtros procesai dar užtruks. Bet iš esmės, kad apie tai kalbama, to siekiama yra tikrai sveikintina, jei mes sau keliame ambicingus planus, nes jei tokių planų neturėsime niekada jų ir nepasieksime.
Tai kad mes siekiame suderinti visus darnios plėtros aspektus taip pat yra gerai. Be abejonės, kitas klausimas, kaip mums tai sekasi daryti ir ar tai pavyksta. Bet, manau , mes turime siekti suderinti ekonominius, socialinius, aplinkosauginius tikslus. Taigi darnioji plėtra ir yra variklis, kuris padeda mums suderinti šiuos visiškai skirtingus dalykus.
Originalų tekstą skaitykite VGTU žurnale