Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
ATLANTIDA’16 : kai studijų projektai tampa miesto festivaliais
![ATLANTIDA’16 : kai studijų projektai tampa miesto festivaliais](https://naujienos.vgtu.lt/images/1473/73/3/0_2/IMG_20161021_203314.jpg)
2016-10-25
ATLANTIDA’16 : kai studijų projektai tampa miesto festivaliais
2016 m. spalio 21-22 dienomis Vilniaus centre, Vilniaus Gedimino technikos universitete, istorines erdves – buvusius Tiškevičių rūmus – atvėręs, nuaidėjo miesto festivalis Atlantida‘16, organizuojamas Kūrybinių industrijų fakulteto studentų. Šis festivalis - tai fakulteto bakalauro programos studijų dalykus apimantis studijų projektas, kuomet studentai su kūrybinėmis industrijomis ir renginių organizavimu susiduria tiesiogiai – patys organizuodami ir plačiajai visuomenei pristatydami miesto šventę. Ir jeigu praeitais metais Atlantidai startą davė ir renginį organizavo pirmo kurso studentai, tai jau šių metų studijų projekte, patirties įgavę antrakursiai ėmėsi iniciatyvos organizuojant festivalį, į bendrą komandą kviesdami prisijungti ir pirmo kurso atstovus. Praktinės patirties festivalio organizavime įgavę organizatoriai, jau planuoja kurti ir savo įmonę.
Organizuojant šių metų renginį labai prisidėjo ir VGTU LinkMenų fabrikas, kurį studentų organizatorių komanda įvardijo kaip svajonių išsipildymo fabriku.
Festivaliui pradžią davė legendinis kino teatras „Lietuva“, skaičiuojantis jau paskutiniąsias savo buvimo VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto pašonėje dienas. Atlantida‘16 organizatoriai kvietė visus miesto svečius paskutinį kartą iš vidaus išvysti istorinį pastatą. Festivalio organizatoriams tik apgailestauti teko, kad iš kone 300 norinčiųjų aplankyti “Lietuvą”, galimybę turėjo tik pirmieji 40 užsiregistravusių dalyvių. Ekskursiją vedė ir apie „Lietuvos“ kino teatrą bei apie jau labai netolimus planus, projektus ir pastatus, kurie keis fakulteto kaimynystę, pasakojo Modernaus meno centro atstovė.
Pirmąją festivalio dieną buvo prisiminta Lietuvos kino teatrų istorija. Atvirą paskaitą skaitė miesto tyrinėtojas, knygos "100 istorinių Vilniaus reliktų" autorius Darius Pocevičius. Netrukus jau renginys kvietė lankytojas į grožio dirbtuves, kur šventės viešnios turėjo puikią progą išbandyti skirtingų laikmečių grožio paslaptis. Kitoje erdvėje - pabodusius rūbus svečiai galėjo atsinaujinti menininkės dirbtuvių pagalba, kurios metu buvo piešiama ant svečių atsineštų tekstilės gaminių. Festivalio dalyviai buvo kviečiami burtis į komandas ir išbandyti minties aštrumą ir proto galią protmūšyje „Tarp praeities ir dabarties – istorija prabyla“. O tie, kas vakarą norėjo užpildyti jau klasika tapusiais lietuvių kino filmais, buvo kviečiami prisėsti kameriniuose rūmų rūsiuose.
Antrąją renginio dieną Tiškevičių rūmus bei jų rūsius užplūdo naujos bangos – vyko jaunų dizainerių, jau spėjusių nuskinti apdovanojimus „Baltic Fashion & Textile Vilnius“ konkurse – Kornelijos Maslovaitės kolekcijos „Genomas“, Dariaus Galankovo kolekcijos, Godos Stirnos juodos estetikos kolekcijos moterims pristatymai ir dizaino turgus. Ir antrą festivalio dieną buvo rodomi filmai: jaunosios kartos režisierių trumpametražiai kino filmai, tokie kaip jau du kartus Sidabrinės Gervės kiaušinius už geriausius studentiškus filmus laimėjusios režisierės Marijos Kavtaradzės ir Vytauto Katkaus „Iglu“, Giedrės Narušytės animacinis filmas „Šalti šaltiniai“ ir kt. Rūsiuose ir kitose Kūrybinių idustrijų fakulteto erdvėse taip pat vyko tapytojo Dariaus Joneikos bei fotografų Igno Nefo, mėgstančio fiksuoti įprasto miesto neįprastas akimirkas, Vilmos Deveikytės, atskleidusios moters ir floros ryšį bei menotyrininko ir medijų menininko Remigijaus Venckaus kelionių po Berlyną darbų parodos.
Abi dienas skirtingose scenose grojo gyva muzika. Svečius linksmino gausybė grupių ir atlikėjų: GAN, Black Biceps, Sirupas, Kūjeliai, The Independent, Boikafe, Thomas Tumosa bei daug kitų atlikėjų.