Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Architektūros studentai Vilniaus bendruomenėms
![Architektūros studentai Vilniaus bendruomenėms](https://naujienos.vgtu.lt/images/1064/53/2/8_2/20160219_151424%5b1%5d 3.jpg)
2016-02-24
Architektūros studentai Vilniaus bendruomenėms
Sumanymas parodyti, viešai eksponuoti akademinius ,,Pastatų kompozicijos analizės“ studentų darbus brendo jau seniai. VGTU Architektūros fakulteto trečiakursiai kiekvienais metais tiria ir interpretuoja vis kito Vilniaus miesto sakralinio architektūros objekto menines, kompozicines ypatybes. Šio studijų proceso metu jaunieji architektai mokosi įžvelgti pastato įvairialypes vertes, jų atsiradimo ir susiformavimo priežastis, tiria ir identifikuoja pastato kompozicijos struktūrines ir estetines savybes.
Prieš daugiau nei ketvirtį amžiaus architektas, prof. dr. Rimantas Buivydas, 1989 m. pradėjęs darbuotis VGTU Architektūros fakultete, parengė ir įdiegė tuo metu vadintą pastatų struktūrinės analizės mokymo modulį, kurio pagrindu yra tirtos jau beveik visos Vilniaus bažnyčios (23 bažnyčios). Keletas neanalizuotų bažnyčių tebėra arba uždaros studentų tyrinėjimams, arba tokios apimties tyrimui yra kiek per ,,jaunos“- statytos XIX a. pab. arba XX a. pradžioje. Siekiant platesnio konteksto ir įvairovės, prieš keletą metų, VGTU studentai darbavosi jau ir Trakų bei Kauno objektuose.
Šiais studijų metais studentai tyrė Vilniaus Liuteronų bažnyčią, vadovaujami docento Daliaus Vrubliausko. Surengta akademinių darbų ekspozicija analizuoto objekto erdvėse yra skiriama Vilniaus liuteronų bendruomenei, norint paskatinti gilesnį bei įvairiapusiškesnį jos maldos namų - Liuteronų bažnyčios pažinimą. Tikimasi, kad studentų darbų viešinimas leis siekti net keleto tikslų: skatins puoselėti bendruomenės kultūros paveldą, geriau jį suprasti, glaudinti Architektūros fakulteto ir Vilniaus miesto bendruomenės ryšius, ugdyti studijuojančiųjų motyvaciją ir suvokimą, kad jų akademinė veikla siejasi su realiu pasauliu ir keičia jį.
Tikimės, kad ilgainiui tokios parodos taps nuolatiniu reiškiniu ir prisidės plėtojant ryšius tarp Vilniaus miesto (ir ne tik) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto bendruomenių.