Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centras
Išmanių ir klimatui neutralių kompetencijų centro naujienos
Antroji „Pertrauka su rektoriumi“: pokyčių programa ir pasiūlymai dėl aukštojo mokslo ateities
![Antroji „Pertrauka su rektoriumi“: pokyčių programa ir pasiūlymai dėl aukštojo mokslo ateities](https://naujienos.vgtu.lt/images/1485/74/3/11_2/rektor.jpg)
2016-11-07
Antroji „Pertrauka su rektoriumi“: pokyčių programa ir pasiūlymai dėl aukštojo mokslo ateities
Šiandien Centriniuose Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rūmuose vyko jau antrasis susitikimų ciklo „Pertrauka su rektoriumi“ renginys, susilaukęs didelio bendruomenės susidomėjimo. Šių susitikimų tikslas – su VGTU rektoriumi Alfonsu Daniūnu padiskutuoti rūpimais klausimais apie universiteto planus, aktualijas.
„Smagu, kad vis daugiau žmonių domisi universiteto gyvenimu ir dvasia. Šiandien daugiau dėmesio noriu skirti dviem dalykams: pokyčių programai ir LURK pasiūlymams vyriausybei dėl aukštojo mokslo ateities“, – susitikimo pradžioje sakė VGTU rektorius.
Pasak A. Daniūno, Senatas spalio 25 dieną pritarė pokyčių programai, apie kurią plačiau kalbėta pirmojo susitikimų ciklo „Pertrauka su rektoriumi“ renginio metu. Šiuo metu vykdoma 20 projektų, per kuriuos vyks pokyčių programa – vieni didesni, kiti mažesni, bet visi labai svarbūs universitetui. Šiuo metu yra sudaromos darbo grupės.
A. Daniūnas, einantis Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) prezidento pareigas, VGTU bendruomenei taip pat trumpai pristatė pagrindinius LURK parengtus siūlymus naujai vyriausybei, kurie bus paskelbti šią savaitę. Tai: būtinybė parengti ilgalaikę Lietuvos aukštojo mokslo plėtros strategiją ir jos įgyvendinimo veiksmų planą, taip pat sukurti ilgalaikį Lietuvos aukštojo mokslo tarptautiškumo plėtros planą kaip Ilgalaikės Lietuvos aukštojo mokslo plėtros strategijos dalį. Šiuo metu vienas jautriausių klausimų – universiteto tinklo optimizacija. Siūloma racionaliai optimizuoti mokslo ir studijų sistemą, apimant universitetus, kolegijas ir mokslo institutus. Taip pat kalbama apie Valstybinę universitetų bendrabučių ir socialinės infrastruktūros atnaujinimo programą, kuri padėtų sudaryti studentams tinkamas gyvenimo sąlygas.
„Labai svarbus finansų, skiriamų švietimo sistemai klausimas. Nuo 2008 m. Valstybės skiriamų lėšų dydis nesikeičia, tačiau mes siūlome bent 5 procentais kasmet didinti procentinę biudžeto dalį, skiriamą universitetinių aukštųjų mokyklų studijoms. Taip pat siūlome kasmet didinti finansavimą mokslui, nes valstybės skiriamų lėšų procentas mokslui atsilieka nuo ES vidurkio“, – sakė VGTU rektorius A. Daniūnas. Kiekvieno mėnesio pirmąjį pirmadienį VGTU rektorius universiteto bendruomenei pristatys aktualiausius universiteto įvykius, sprendimus bei atsakys į Jūsų klausimus. Susitikimai vyks įvairiuose VGTU rūmuose didžiosios pertraukos metu nuo 13.45 iki 14.30 val.